Ümit Özdağ’dan Kars açıklaması: ‘Cumhur’a destek’ büyük bir yalan

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Adana’da; “MHP adayını Kars’ta destekliyoruz. Iğdır’da, CHP adayı güçlü olursa; CHP adayını destekleriz” dedi. Özdağ, sosyal medya hesabında ise “Kars’ta MHP’yi destekleyeceğiz. Kars’ta eğer güçü aday CHP adayı olursa CHP adayını destekleriz, MHP adayı olursa MHP’yi” açıklaması yaptı.

Özdağ, bugün Adana’da düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Terörle mücadele ve yerel seçim gündemine değinen Özdağ “Ne AKP, DEM’le görüşmeli ne de DEM’le CHP görüşmelidir. Yeni bir açılım sürecini aklınızın ucundan dahi geçirmeyin. Birinci açılımın Türkiye’ye çıkarmış olduğu maliyeti bu millet hafızasında yaşamaya devam ediyor” dedi.

“CUMHUR’A DESTEK BÜYÜK BİR YALAN”

Özdağ, açıklamalarının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Partinin Iğdır ve Kars belediye başkan adayı ile ilgili soru üzerine Özdağ, şunları söyledi:

– Iğdır’da ve Kars’ta HDP karşısında güçlü adayı destekleyeceğimizi açıkladık. Cumhur İttifakı’nı açıklayacağız demedik. MHP adayını Kars’ta destekliyoruz. Iğdır’da, CHP adayı güçlü olursa; CHP adayını destekleriz. Yeter ki burada HDP seçilmesin. Bazı CHP yandaşı televizyon kanalları, bunu Cumhur İttifakı’nı desteklemek olarak ifade etmeye çalışıyorlar. Bu, büyük bir yalandır.

– Ben İYİ Parti milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı iken de Kars’ta ve Iğdır’da, İYİ Parti’nin aday çıkartmaması gerektiğini savundum. Iğdır’da aday çıkarmadı İYİ Parti. Ve seçmenini serbest bıraktı. Kars’ta ise aday çıkarttı. Kars’ta aday çıkarttığı için, Kars’ı HDP aldı. İYİ Parti, Kars’ta; 2019’da aday çıkartmasaydı, Kars’ı HDP alamayacaktı. Biz partimizin menfaatlerinin üstünde ülkemizin menfaatlerini tutan bir partiyiz. 2023 seçimlerinde de biz parti olarak Kars’ta ve Iğdır’da aday çıkartmadık. Ve burada birisinde MHP’yi, birisinde CHP’yi destekledi arkadaşlarımız. Bu politikamızı sürdürüyoruz.

DEM’SEVERLERİ ÜZECEĞİZ”

Özdağ, sosyal medya hesabında şu açıklamayı yaptı:

– Zafer Partisi HDP’nin kazanmaması için Kars ve Iğdır’da HDP karşısında en güçlü adayı destekleme kararını Mayıs 2023 seçimlerinde olduğu gibi Mart 2024’de de sürdürüyor. Bu çerçevede Kars’ta MHP’yi destekleyeceğiz. Kars’ta eğer güçü aday CHP adayı olursa CHP adayını destekleriz, MHP adayı olursa MHP’yi. PKK ve DEMseverleri üzdüğümüzün farkındayız. Üzmeye devam edeceğiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx