Tesla ve Rivian’ın geçici aksaklıklara rağmen 3. çeyrekte parlayacağı öngörülüyor

Geçici kapanmalar ve dalgalı talep karşısında Baird analisti Ben Kallo, elektrikli araç devleri Tesla (NASDAQ:TSLA) ve Rivian (NASDAQ:RIVN) için umut verici 3. çeyrek raporları öngördü. Bu tahmin, Salı günü Tesla’nın hisselerindeki %0,7’lik düşüşe ve Rivian’ın piyasa öncesi %0,9’luk düşüşüne rağmen geldi.

Kallo Tesla’ya 300$ fiyat hedefiyle Outperform notu verdi. Bu olumlu görünümü, Çin’deki güçlü talep ve hem Model 3 hem de Model Y araçları için daha yüksek fiyatlarla desteklenen yenilenmiş Model 3 aracına bağlıyor.

Bu arada, iyileşen üretim koşulları nedeniyle bu çeyrekte yaklaşık 14.000 adet teslimat yapması beklenen Rivian, Kallo tarafından yükselişe geçen bir Fresh Pick olarak adlandırıldı. Yaklaşan R2 platformu ve R1 fabrika yükseltmeleri, EV üreticisi için 30 dolarlık bir hedef fiyatı garanti etti.

Bu hafta hisse senedi performanslarında yaşanan küçük gerilemelere rağmen, Kallo’nun analizine göre hem Tesla hem de Rivian güçlü 3. çeyrek performansları göstermeye hazırlanıyor. Tesla’nın Model 3’üne yönelik güçlü Çin talebi ve Rivian’da beklenen üretim iyileştirmeleri her iki şirket için de umut verici beklentiler sunuyor.

Bu makale Yapay Zeka desteği ile oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx