Sıcak Gelişme! Bitcoin Kritik Seviyeyi Aştı

Bitcoin ve kripto para dünyasında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre BTC Ağustos ayından beri ilk defa kritik seviyeyi aştı. BTC 30 bin doların üzerine geldi. Peki bu yükselişin ardındaki neden ne?

Bitcoin yükseliyor

Bitcoin bugün kayda değer bir artış yaşadı. Buna göre %6 oranında yükseldi. Ayrıca yaz aylarının başından bu yana görülmeyen bir fiyat seviyesi olan 30.000 dolar sınırını kısa süreliğine aştı. Ancak BTC’de bir miktar geri adım var.

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin, hızlı yükselişinin ardından bir miktar geri çekilmeye tanık oldu. Yazıyı yazarken 29.955 dolardan işlem görüyor.

Spot Bitcoin ETF beklentisi BTC rallisini ateşledi

Bitcoin BTC’nin fiyatındaki bu son artış, finans sektöründeki büyük oyuncular tarafından yapılan yeniden dosyalama ve değişiklik telaşıyla aynı zamana denk geliyor. Bu gelişmeler, spot bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) onaylanması beklentisini taşıyor. Ayrıca piyasaya sürülmesini çevreleyen yoğun rekabeti vurguluyor.

Spot bir Bitcoin ETF’sinin ortaya çıkması, daha fazla sayıda kurumsal yatırımcıyı kripto para dünyasına çekme potansiyeline sahip. Bu nedenle kripto para dünyası tarafından heyecanla bekleniyor. Ana fikir, kurumsal yatırımcıların, gerçek kripto para birimini tutmayla ilişkili saklama risklerinin önemli ölçüde azaltılması halinde Bitcoin’i yatırım için daha cazip bulacağı. Bir ETF yapısı, bu yatırımcılara, aracı kurum hesapları aracılığıyla sunulan hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel yatırım araçlarına benzer şekilde Bitcoin’e yönelmenin uygun bir yolunu sunacak.

Büyük finans devleri spot BTC ETF yarışında

Finans sektöründeki kilit oyuncular, piyasaya spot bir BTC ETF’si getirme yarışına aktif olarak katılıyor. Amaçları, kripto para birimlerinin benzersiz özelliklerini ele almak. Bunu yaparken de düzenleyici standartları karşılayan bir yatırım ürünü yaratmak. Bu önemli oyuncular arasında BlackRock yer alıyor. Kısa süre önce ETF başvurusunda önemli değişiklikler yaptı. Buna göre bu finansal ürünü gerçeğe dönüştürme konusundaki kararlılığını göstermesiyle dikkatleri üzerine çekti. Aynı haftanın başlarında Fidelity de başvurusunda önemli değişiklikler yaptı. Böylece sektörün spot bir Bitcoin ETF’sinin kurulmasına yönelik kolektif çabasını daha da teyit etti.

Bu etkili finans kuruluşlarının devam eden gelişmeleri ve eylemleri dikkat çekiyor. Diğer taraftan bir Bitcoin ETF’si arayışının ardındaki artan ivmenin altını çiziyor. Böyle bir ETF’nin potansiyel onayının, Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere önemi var. Dijital varlık alanında daha çeşitlendirilmiş ve erişilebilir yatırım fırsatlarının önünü açacak. Bu nedenle hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için derin etkileri olması söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx