Parktaki intikam cinayetinde 4 kişiye müebbet hapis

Çanakkale’de eşinin husumetlileri tarafından parkta oturduğu sırada öldürülen İpek Kürşat’ın davasında 4 şüpheli müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Çanakkale’de 2 çocuk annesi İpek Kürşat, geçen yıl 27 Ekim’de, Barbaros Mahallesi’ndeki parkta yer alan bankta otururken silahlı saldırıya uğradı.

Ambulansla Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi’ne kaldırılan Kürşat, yaşamını yitirdi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kürşat’ın cezaevindeki eşi Emre Kürşat tarafından 10 Ekim 2021 tarihinde öldürülen Yahya Tokgöz’ün yakınlarının saldırısına uğradığını belirledi.

Gözaltına alınan şüpheliler, Hasan Tokgöz, Şafak Tokgöz, Barış Çancı ve Mustafa Yılmaz sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

KAZAĞININ İÇİNDE GİZLEDİĞİ SİLAHLA ATEŞ ETTİ

Olayla ilgili soruşturmanın ardından şüpheliler hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede, Hasan Tokgöz, Şafak Tokgöz, Barış Çancı ve Mustafa Yılmaz’ın olay günü otomobille İpek Kürşat’ın bulunduğu Barbaros Parkı’na giderek, parkın çevresinde 30 dakika keşif sürüşü yaptıkları belirtildi.

Daha sonra otomobilden inen Hasan Tokgöz’ün parka doğru yaklaşıp gözcülük yaptığı, Barış Çancı’nın ise parkta bir süre dolaştıktan sonra İpek Kürşat’a arkasından yaklaşıp, kazağının içerisinde gizlediği tabanca ile sırtına ateş edip, öldürdüğü ifade edildi.

4 SANIĞA MÜEBBET HAPİS CEZASI

Davanın 7’nci duruşması bugün Çanakkale 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanıklar duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Karar duruşmasında mahkeme heyeti tarafından sanıklar Hasan Tokgöz, Şafak Tokgöz, Barış Çancı ve Mustafa Yılmaz, “tasarlayarak, kadına karşı kan gütme saikiyle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir