Mil-Diyanet Sen Kanalı Bastı ‘Kızıl Goncalar’ Protestosu Yaptı

Zeytinburnu’ndaki FOX TV binasında toplanan Mil-Diyanet Sen üyeleri, tepkilerini içeren dövizler taşıdı.

Burada grup adına basın açıklaması yapan Mil-Diyanet Sen İstanbul Şube Başkan Vekili Muhammet Faruk Gür, söz konusu dizide dini değerlerin ve din görevlilerinin tahkir edilmeye kalkışıldığını savundu.

“ÖZÜR DİLEYİN”

Kanal yöneticilerini ve bu tür yayınlara senaristlik yapanları, İslami hassasiyeti olan Müslümanlardan özür dilemeye ve yapılan yanlıştan vazgeçmeye davet ettiklerini anlatan Gür, “Bizler İslami değerlerimizin iğrenç sahnelere konu edilmesini ve Müslümanların aşağılanmasını asla kabul etmiyoruz.” dedi.

“AHLAK DENETİM KURULU KURULSUN”

Gür, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda (RTÜK) “Ahlak Denetim Kurulu” kurulmasını istediklerini aktararak, “Yetkililerimizi bu konuyu acilen gündeme almaya davet ediyoruz. Çünkü biz, özellikle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin tertemiz zihinlerinde din görevlilerimiz hakkında olumsuz algı oluşturulmasına ve milletimizin zihinlerinin ahlaksız yayınlarla ifsat edilmesine asla razı olamayız.” ifadelerini kullandı.

‘Edep yahu’, ‘Ahlak kırmızı çizgimizdir’ ve ‘Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın’ yazılı pankartlarla tepkilerini gösteren topluluk daha önce de Star TV ekranlarında yayınlanan Ömer dizisini protesto etmişlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx