Kripto fenomeni Bitboy, hapis cezasına çarptırılabilir!

Kripto para fenomeni Ben “BitBoy” Armstrong, 2 bin 600 dolarlık kefaletle serbest bırakılsa da henüz tam olarak suçlamaları atlatabilmiş değil.

Kripto fenomeni Ben “BitBoy” Armstrong, Gwinnett İlçesi polisi tarafından aylaklık ve basit saldırı nedeniyle gözaltına alındıktan yaklaşık 8 saat sonra kefaletle serbest bırakıldı. BitBoy’un, geceyi ceza evinde geçirdiği ve tutuklanmasının ardından iki suçlamayla yargılandığı bildirildi. 25 Eylül’de eski bir iş arkadaşının evinin önünde canlı yayın yaparken gözaltına alınan kripto fenomeni, Georgia’nın Gwinnett İlçesi Şerif Ofisi’ne göre bir hücrede 8 saatten biraz fazla zaman geçirdi.

Sabıka fotoğrafı gündem oldu!

Kripto fenomeni kefaletle serbest bırakıldı, ancak “aylaklık/sinsi sinsi dolaşma” ve “bir başkasını korkutarak basit saldırı” suçlamalarıyla 2.600 dolarlık tahvil ve 40 dolarlık ücretle cezalandırıldı.

Serbest bırakılmasının ardından BitBoy, cezasıyla alay ederek şöyle dedi: “Benim adım Ben ve ben aylak biriyim. Tam 8 saat boyunca slammer’da çalıştım.” Gürcistan’daki ceza sistemine göre BitBoy’un şu an içinde bulunduğu durum, 1.000 dolara kadar para cezası ve bir yıla kadar hapis cezasını içeriyor. Gözler, şimdilik serbest bırakılan fenomenin üzerinde.

Serbest bırakılmasının ardından Armstrong, cezasıyla alay ederek şöyle dedi: “Benim adım Ben ve ben aylakın biriyim. Tam 8 saat boyunca slammer’da çalıştım.” Birkaç saat sonra, 27 Eylül’de “Hayır, memler yüzünden değil” ifadesini eklemeden önce “Sosyal medyaya bir hafta ara veriyorum” paylaşımını yaptı. BitBoy’un sabıka fotoğrafı ise en çok konuşulan konulardan bir tanesi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx