Kiralık evlere UEFA dopingi

Kısa ve orta dönem konut kiralama sektöründe faaliyet gösteren ve stadın da olduğu Başakşehir ilçesinde geniş portföye sahip olan Newinn’in Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akbal, “Başakşehir bölgesinde blok bazında yeni nesil kiralama modelini uyguluyoruz. Yeni açılan üç tesisimizle birlikte bölgede 10 tesise ulaştık ve doluluk oranımız final maçına 20 gün kala yüzde 70 gibi ciddi seviyelere geldi” dedi.

LÜKS EVLERDE 1000 $’A ÇIKTI

Turizm sektörünün final maçı dolayısıyla İstanbul’da yüksek sezona erken başladığına dikkat çeken Akbal, “Şu an özellikle Başakşehir bölgesinde konaklama talebi, geçen seneye kıyasla beş kat yukarıda. Başakşehir bölgesi ve Basın Express hattı bu anlamda öne çıkıyor. Geçen yıla kıyasla konaklama fiyatlarında dört-beş kat artış görülüyor. Bölgenin sezonluk fiyatı olan 150-200 gecelik fiyat skalası beş kat artarak 750-1000 dolar arasını buldu. Bunlar lüks ve geniş metrekareli evler” diye konuştu.

Final maçı sayesinde Başakşehir bölgesi ve Basın Express hattında turizmin temmuz ve ağustos aylarında da canlı geçeceğine dikkat çeken Akbal, “Nitekim konaklamaların bir kısmı uzun dönemli. Bu da final maçı sonrasında da bölgedeki konaklama trendinin yüksek seviyede devam edeceğini ortaya koyuyor” dedi.

ŞEHRİN MERKEZİNE TALEP GELİYOR

Ev kiralama sektöründe faaliyet gösteren bir başka firma Missafir’in kurucusu Mehmet Yüksel de maçın etkisiyle piyasada hareketliliğin başladığını dile getirdi. Yüksel, “Maçın oynanacağı 10 Haziran günü için rezerve edilebilecek evlerimizdeki doluluk oranı şimdiden yüzde 85’e ulaştı” dedi. İstanbul’da, özellikle Beyoğlu, Beşiktaş ve Şişli gibi bölgelerde kısa dönem konaklama ücretlerinde yaz sezonunun ve final maçının etkisiyle yüzde 60’a varan artışlar olduğunu belirten Yüksel, “Turistik yönden tanınırlığı sayesinde Beyoğlu’na yabancılardan yoğun talep var. Bu tür çok talep gören bölgelerde ortalama gecelik konaklama bedeli de 130 seviyelerine doğru yükseliyor. Bu miktarın evin büyüklüğüne ve konaklayacak kişi sayısına göre değiştiğini de belirtelim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir