Gazeteci Seher Yaşayacak Milda Otomotiv’i Hatırlattı: “Dilan Polat’ın Bu 200 Milyondan Haberi Yok Yani”

Dilan ve Engin Polat çifti, beraberindeki 22 kişiyle birlikte kara para akladıkları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Dilan Polat, polise verdiği ifade de şirketlerde büyük paralarla ilgilisi olmadığını ve kendisinin sadece reklam yüzü olduğunu söyledi. Gazeteci Seher Yaşayacak, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Tüm Türkiye’nin merakla takip ettiği Polat çiftinin davasından ifadeler ortaya çıktı.

Dilan Polat’ın ifadelerinin temeli, ‘şirketlerde dönen yüksek miktarlarda parayı bilmiyorum’ oldu.

Polat çiftinin vergi kaçırdığına dair haberleri ilk ortaya çıkan gazeteci Seher Yaşayacak, Dilan Polat’ın ifadeleri sonrasında sosyal medyadan paylaşımda bulundu

Dilan ve Engin Polat’ın ortağı olduğu Milda Otomotiv’i hatırlatan Yaşayacak; “MASAK raporunda Milda Otomotiv’de suç geliri aklandı diyor. Şirketin iki ortağı Dilan ve Engin Polat. Ağustos 2023’de 199 milyon TL sermaye artırımı yapılmış ve şirkete nakit para girişi olmuş. Dilan bunu bilmiyor yani! Kocasına 200 milyon nerden geldi diye sormuyor öyle mi?” İfadelerini kullandı.

Yaşayacak; evden çıkan tapuları da hatırlatarak Dilan Polat’a ‘yalancı’ dedi.

Seher Yaşayacak son olarak, Dilan Polat’ın ifadesinde belirttiği ‘tüm şirketle ve para girişiyle Engin ile muhasebeci ilgileniyor’ sözlerine ‘şirket ortağı her işlemden sorumludur’ diyerek cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx