CHP’li Fatma Hürriyet Kaplan: Atın beni partiden rahatlayın

CHP’nin gergin geçen il kongrelerine Kocaeli de katıldı. Dün gerçekleşen Kocaeli İl Başkanlığı seçiminde mevcut başkan Bülent Sarı ile Uğraş Çiftçi yarıştı. Kurultay delegesi listesinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in adına yer verilmedi. Hürriyet bu nedenle oy kullanamadı.

Kocaeli Barış Gazetesi’nden Merve Dişli’nin haberine göre, kongrede yeniden seçilen Bülent Sarı, Fatma Kaplan Hürriyet’in delege yazılmamasına ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “Ben Belediye Başkanını neden yazmamışım? Açtı mı telefonu da yazmadım, açtı mı? Zeki (Karakadılar) hiç kırdım mı? Geri çevirdim mi? Başkanlarım geçmiş dönem başkanlarım hangi birinizi yalnız bıraktım ya ben babam hastanedeydi onun ölüsünü göremedim. Ben bir delege için anama avradıma eşime çocuğuma küfür yedim babamın mezarına da küfrettiler yine sustum yine sustum. Ben bu hareketi hiç hak etmedim.”

Fatma Kaplan Hürriyet ise Sarı’ya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi:

“Bugüne kadar ne partililer ne de yöneticiler hakkında ne bir açıklamam oldu ne de kongrelerde konuştum. Hep partiye zarar gelmesin diye hassas oldum. Milletvekilliği dönemimde de aynıydı, belediye başkanlığı dönemimde de aynı hassasiyete sahip oldum. Tüm sataşmalara, el altından yaptırılan haberlere, kara propagandaya rağmen. Üstelik yemediğim hakaret ve iftira kalmadı yine de sustum. Ama tek belediyeye zarar gelsin diye uğraşan ne kadar çok insan varmış. Ne yazık ki bunların bazıları da iktidar ile iş tutanlar.

Bir il başkanının sürekli olarak tek belediyeye ve belediye başkanına sataşması, haberler yaptırması hiç doğru değil. Yolda gördüğünde yolunu değiştiren, cami avlusunda selam vermemek için yüzünü çeviren il başkanımızın aradım bahanesi hiç gerçekçi değil. Benim kurultay delegesi olmak gibi bir isteğim olmadı. Yazmak isteyen yazar, yazmak istemeyen de bahane aramaz. Bunun için aramaya gerek bile yoktur. Bunu bile yıpratma konusu haline getirmek çok yanlış. Beni atın partiden bari de rahatlayın. Ne diyeyim. Artık ya sabır…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx