Yeni okuma teklifleri

İthaki Yayınları etiketiyle okurlarla buluşan yesyeni kitaplar, adeta okuma şöleni sunuyor. Kitap raflarındaki yerini alan yeni kitaplardan siz okurlara öneriyoruz.

İşte o yeni çıkan kitaplar…

İokaste’nin Çocukları

Natalie Haynes, İokaste’nin Çocukları’nda Oidipus ve Antigone’nin trajik hikayelerini, daha evvel kenara itilmiş bayan karakterlerin gözünden yine inşa ediyor ve bu hikayelerin orijinal yanlarını ortaya çıkarıyor.

Özerkin Hisarı /
Yeni Güneş Kitabı 4


Özerkin Hisarı, tek vücutta birden fazla ömrün kitabı.

Gölgeye Övgü

Gölgeye Övgü’de Tanizaki çağdaşlaşan dünyayı karanlık ve ışık üzerinden, Doğu ve Batı toplumlarının ilerleme karşısındaki reflekslerini de mukayese ederek masaya yatırıyor.

Bir Kedi, Bir Adam, İki Bayan

Yapıtlarında çoğunlukla aşkın lisana getirilmeye korkulan yanlarını cesurca işleyen Tanizaki Bir Kedi, Bir Adam, İki Kadın’da bir aşk üçgeninin ortasında kalan ve oradan oraya savrulan kedi Lili’nin etrafında şekillenen trajikomik bir kıssa anlatıyor.

Satürn Meskenleri 4


Mitsu sonunda cam silme işine alışmıştı. Tam da bu türlü hissederken, birdenbire çok kıymet verdiği birinin işi bırakacağını duydu. Kendine olan itimadı ne olacaktı? Pekala ya, iş dediğin neydi ki? Mitsu’nun başı karışmıştı, üstüne üstlük işe yeni başlayan kişi de kendinden yaşça büyüktü.

Gel Meskene Dönelim


Suat Derviş’in 1950 ve 1964 yıllarında iki kez tefrika edilen bu eşsiz romanı, gariptir ki, muharriri tarafından bile hiç anılmamış. Meğer okuyunca göreceksiniz, Suat Derviş’in en değerli, kıymetli ve dikkat cazip metinlerinden biri.

Kara

Kara’nın bir kolu halk öykülerine, öbür kolu alternatif dünya anlatılarına temas ediyor. Toprak Aras, hem romanına ismini veren “Kara”yla bir halk kahramanı yaratıyor hem de bizi bekleyen muhtemel bir gelecekten bahsediyor romanında.

Gez Gör Menekşe

Şiir severler için…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.