Vivo fiyat performans modeli ile meydan okudu! Şimdi Xiaomi düşünsün

Akıllı telefon dünyası için her geçen gün daha önemli bir alternatif seçenek haline gelmeye başlayan Vivo, bir süredir adından bahsettiren ve Y76 5G modelinin halefi olan Y77 5G modelini nihayet tanıttı.

Yeni akıllı telefona baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey, Dimensity 920 ile gelecek iddialarının aksine bu yonga seti yerine Dimensity 930 yonga setini kullanması oluyor. Bu sürpriz, telefonda daha yeni ve daha güçlü bir işlemci tercih edilmesi bakımından Vivo Y77 5G’nin puan hanesine +1 puan olarak yazılıyor.

Vivo fiyat performans modeli ile meydan okudu! Şimdi Xiaomi düşünsün

Telefonda bulunan 6,67 inç büyüklüğe ve Full HD+ çözünürlüğe sahip AMOLED ekran, son zamanların popüler teknolojisi 120Hz yenileme hızıyla geliyor. Bu ekranın hemen üst kısmında damla çentik tasarıma sahip 8MP’lik bir selfie kamerası bulunurken, cihazın arka yüzeyindeki kamera kurulumu ise 50MP + 2MP şeklinde tasarlanmış.

Vivo şu an için sadece 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı donanımıyla satışa sunduğu bu modeli için, ilerleyen zamanlarda daha farklı seçenekler sunabileceğinin sinyallerini verdi. Öte yandan 80W hızlı şarj desteğine sahip 4.500mAh’lık bataryasıyla dikkat çeken telefon mavi veya pembe olmak üzere iki farklı renk ile karşımıza çıkacak.

USB Type-C portu ve 3,5mm jak girişi ile standart özelliklerini tamamlayan Vivo Y77 5G’nin satış fiyatı ise 298 dolar olarak belirlendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.