Tatil bitti; dönüş sıkıntısı başladı

9 günlük Kurban Bayramı tatilini Bodrum’da geçirmek isteyen tatilciler arefe gününden itibaren ilçeye akın akın gelmeye başladı. Bayram mühletince kıyılarda adım atacak yer kalmadı. İlçeye giren araç sayısı 250 bine ulaştı.

Bayram boyunca Bodrum’da üst seviye güvenlik tedbirleri alındı. Kurban Bayramı’nın bitmesinin akabinde dönüş yolunda uzun kuyruklar oluşmaya başladı. Günlük Bodrum’a giren araç sayısının çıkan araç sayısının iki katı olduğu öğrenildi. Yokuşbaşı Mahallesi Emin Anter Bulvarı’nda geçen yıl yaz aylarında oluşan uzun araç kuyrukları, bu sene ilçenin kalabalıklaşmasıyla yine baş gösterdi. Kızılağaç Kavşağı’nda başlayan araç kuyruğunun vakit zaman Torba Kavşağı’na kadar uzadığı görüldü. 2 kilometreyi aşan araç kuyruğu oluştu.

Çıkış istikametinde oluşan kilometrelerce araç kuyrukları şoförleri zahmetten çıkardı. Bilhassa akşam saatlerinde başlayan kuyruk, vakit zaman Emniyet Kavşağı’ndan Jandarma Kavşağı’na kadar uzadı.

TONLARCA ÇÖP TOPLANDI

Bayram tatili için Bodrum’a hava yolu ve şehirlerarası otobüsle gelenler için ek sefer koyan şirketler, dönüş yolu için de ek seferler koydu. Pazartesi günü başlayacak olan mesai için dönüş zahmeti başladı.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Kurban Bayramı tatili için Bodrum’a gelen vatandaşların huzur ve itimadı için güvenlik güçlerinin 24 saat temel alarak çalıştıklarını belirterek, “Kurban Bayramı tatilini Bodrum’da geçirenler için devletin tüm imkanları seferber oldu. Trafik uygulama noktalarında ilçeye giriş yapan araçlar teker teker incelendi. Gerek polis, gerek jandarma gruplarımız kıyılarda gece gündüz devriye atarak tatile gelen vatandaşlarımızın sıkıntısız bir biçimde Kurban Bayramı’nı geçirmesi için insanüstü bir güçle çalıştı. Arefe gününden itibaren bayram 2’inci gününde kadar günlük 40 bin araç girişi oldu. İlçeye toplamda bugün prestijiyle 250 bin araç giriş yaptı. Bayramın bitişinde ise çıkış yapan araç giriş yapan aracın üstüne çıktı. Ağır bir bayram süreci geçirdik, vatandaşlarımız Bodrum’da rahat bir Kurban Bayramı tatili yaptı. Tatillerini bitirip memleketlerine dönen vatandaşlarımıza dikkatli bir biçimde kentlerine dönmelerini, trafik kurallarına uymalarını ve uykusuz yola çıkmamaların tavsiye ediyorum” dedi.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras ise ağır bir Kurban Bayramı geçtiğini söz ederek, “Bodrum her zamanki üzere bayramda kalabalıktı. Farklı bir kalabalık vardı. Beşerler konutlarına geldiler, otellere geldiler. Otellerde yüzde 90’ın üzerinde doluluk oluştu. Beklenen alışveriş, iktisada katkısı oldu diyemeyiz. Şu periyotta malum satın alma gücü çok düştü. Otel fiyatları çok arttı. Hizmet bölümündeki bilhassa restoranlarda çok önemli bir halde arttı, beşerler her gün yemeğe gidecekse artık bir kez gidiyor yemeğe. Bayram boyunca Bodrum Belediyesi olarak teyakkuzdaydık. Bayramı Bodrum’da geçirecek olan konuklarımızın huzuru için 24 saat boyunca mesai yaptık. Paklık İşleri, Fen İşleri, zabıta takımları ve tüm ünitelerimiz konuklarımız için canla başla çalıştı. Önemli bir oranda katı atık topluyoruz. Zabıta gruplarımız şikayetlere yetişmeye çalışıyor” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.