Tahmin: 90 Gün İçinde Bitcoin Bu Seviyelerde Olabilir!

Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan‘ın hafta içinde yaptığı ’90 gün içinde 1 milyon dolarlık Bitcoin tahmini’ çok konuşuldu. Peki, Bitcoin gerçekten 90 günde 1 milyon dolara ulaşabilir mi?

Uzmanlar, Balaji’nin 1 milyon dolarlık Bitcoin tahminini analiz ediyor

Bitcoin (BTC), ABD bankacılık sistemindeki krizden yararlanarak birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bir kripto para birimi olarak finans dünyasındaki konuşmalara hakim olmaya devam ediyor. Son performans, endüstri uzmanlarını Bitcoin’in önümüzdeki günlerdeki potansiyel fiyat hareketi hakkında tahminler sunmaya sevk etti.

Böyle bir tahmin, kripto borsası Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan tarafından 18 Mart’ta bir tweet’te yapıldı. Balaji, ABD ekonomisinin bir hiperenflasyon aşamasına girmesi nedeniyle Bitcoin’in 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşacağına inanırken, dünyanın doların devalüasyonuyla katalize edilen büyük değişikliklere tanık olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Ancak, Balaji’nin tahmininin uygulanabilirliğini analiz eden Trader Üniversitesi YouTube kanalının kurucusu Matthew Kratter, MicroStrategy başkanı Michael Saylor tarafından 24 Mart’ta bir tweet’te paylaşıldığı gibi, tahmini “aşırı” ancak “yönsel olarak doğru” olarak nitelendirdi.

“1 milyon dolara çıkarsa, korkunç bir şey olacağını düşünüyorum”

Kratter’e göre Balaji’nin tahminini bir pazarlama hilesi olarak görse de, Bitcoin’in üç ayda 1 milyon dolara ulaşma olasılığı %1-2, ancak uzun vadede bu fiyat seviyelerine ulaşma potansiyeli var. Kratter”in yakın tarihli bir videosunda söylediklerine göre:

Bitcoin’in bir milyon dolara çıkması konusunda haklı olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in 5 milyon dolara veya 10 milyon dolara çıkacağından bahsetmiştim, muhtemelen önümüzdeki 90 gün içinde olmayacak. Bence bu biraz pazarlama oyunu. Bitcoin önümüzdeki 90 gün içinde 1 milyon dolara çıkarsa, bunun korkunç bir şey olacağını düşünüyorum. Aslında önemli bir şeyin bozulduğuna dair bir işaret olurdu.

Bitcoin 1 milyon dolara ulaşabilir mi?

Kratter, Bitcoin’in rakipsizliğini ve güvenli bir sığınak olarak giderek daha çekici hale geldiğini belirterek, 1 milyon dolarlık Bitcoin’in oyunda kaldığını öne sürdü. Kripto paralar, teknoloji hisseleri, banka hisseleri, hisse senedi endeksleri ve altın dahil olmak üzere diğer tüm varlıkların Bitcoin’e karşı ölçüldüğünde hızla değer kaybettiğini belirtti:

Gördüğümüz şey, her şeyin Bitcoin’e karşı çöktüğü. Bu da insanların Bitcoin’e kaçtığını söylemenin başka bir yolu… Tüm finansal sistem çözülüyor ve yatırımlar ve sermaye Bitcoin’e taşınıyor… Aslında Bitcoin ağı mali kriz sırasında bile durdurulamıyor gibi görünmeye başlıyor.

İlginç bir şekilde Kratter, Balaji’nin tahmininin, kendisini Bitcoin’in yaklaşan başarısıyla aynı hizaya getirerek kişisel itibarını güçlendirme girişimi olabileceğine inanıyor. Yine de Kratter, mevcut mali krizin ve Fed’in “para yazıcılarını yeniden açmasının” Bitcoin’i yatırımcılar için çekici bir seçenek haline getirdiğini kabul ediyor.

Kratter, Bitcoin’in bir ödeme şekli olarak sınırlı kullanımı ve borsaların ve cüzdanların güvenliğiyle ilgili endişeler gibi sınırlamaları olduğunu kabul ederken, önümüzdeki üç ay içinde 100.000 dolardan işlem göreceğini ve potansiyel olarak on yıl sonra 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

BTC fiyat analizi

Haftalarca süren toparlanmanın ardından BTC, Binance’in Spot işlemlerini askıya olduğu 24 Mart’tan bu yana 28.000 doların altında işlem görüyor. Güncel teknik analizlere Kriptokoin.com‘un bu yazısında yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir