Son dakika… Veliaht Prens Selman, Ankara’da: Saray’da sıcak karşılama

Prens Selman’ın bulunduğu makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Veliaht Prens Selman’ı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Selman’ın merasim alanındaki yerlerini almalarının akabinde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin ulusal marşları çalındı.

Veliaht Prens Selman, Muhafız Alayı Merasim Kıtası’nı selamladı.

Törende tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Veliaht Prens Selman, merdivenlerde Türkiye ve Suudi Arabistan bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Daha sonra Erdoğan ve Selman, baş başa görüşmeye geçti.

Görüşmede iki ülke alakaları başta olmak üzere, bölgesel ve milletlerarası gelişmeler ele alınacak. Ayrıyeten, iki ülke ortasında birçok ticari mutabakatın da imzalanması bekleniyor. 

BAKANLAR TÖRENDE

Karşılama merasiminde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İrtibat Lideri Fahrettin Altun ve Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.