SMA’lı İdil Ayşe’nin tedavi parası toplandı

Lüleburgaz’da öğretmen Zeynep Adakan ile esnaf İbrahim Adakan’ın kızları İdil Ayşe Adakan’a yaklaşık 1 yıl evvel SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konuldu. İdil Ayşe’nin tedavi ve ilaç masraflarının karşılanması için başta Kırklareli Valiliği olmak üzere bağış kampanyası başlatıldı. Mart ayında başlatılan kampanya geniş bir kısımdan büyük bir ilgi gördü. Kampanyada İdil Ayşe’nin tedavi masraflarını karşılayacak olan 1 milyon 948 bin dolar paranın toplandığı açıkladı.

İdil Ayşe’nin tedavi masraflarının karşılanacağı paranın toplandığı haberinin açıklanması üzerine kampanyaya takviye verenler, İdil Ayşe, annesi Zeynep Adakan, babası İbrahim Adakan’ın da ortalarında bulunduğu çok sayıda kişi Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda bir ortaya geldi. Lüleburgaz Belediye Lideri Murat Gerenli’nin de ortalarında bulunduğu küme, davul- zurna eşliğinde kutlama yaptı.

İdil Ayşe Adakan’ın annesi Zeynep Adakan, “1 milyon 948 bin doları tamamlamış bulunuyoruz. Ancak biliyoruz ki daha geride bekleyen 110 bebek var. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Hiçbir aile bu parayı toplayabilecek güce sahip değil fakat Lüleburgaz Trakya ve Türkiye ve gurbetçilerimiz herkes Işıl için bir şeyler yaptı. Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.

Baba İbrahim Adakan ise büyük memnunluk yaşadıklarını belirterek, “22 Şubat’tan beri Boston’daki hastaneyle yazışmalar devam ediyordu” dedi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.