Sarallar operasyonunda ele geçilenler, emniyette sergilendi

Suç örgütleri ile uğraşa yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, kamuoyunda Sarallar ismiyle bilinen örgüte 28 Haziran günü 500 polisin iştiraki ile 13 vilayette operasyon düzenlenmişti.

İstanbul merkezli Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de eş vakitli olarak yapılan operasyonlarda, ortalarında kümenin liderliğini yaptığı tez edilen Erdal Acar’ın da bulunduğu 122 kuşkulu gözaltına alınmıştı.

91 kişi daha adliyeye sevk edildi

Yaklaşık 10 gün boyunca emniyette sözleri alınan şüphelilerden 31’i dün, geri kalan 91 kişi ise bugün adliyeye sevk edildi.

Ele geçirilenler

DHA’nın haberine nazaran; şüphelilerin meskenlerinde yapılan aramalarda 46 adet ruhsatsız tabanca, 55 adet şarjör, 6 adet av tüfeği, 7 adet kılıç, 7 adet telsiz, 1 adet kalem biçiminde suikast silahı, 1 adet susturucu, bin adet fişek, 3 hançer, 1 adet çelik yelek, çok sayıda çek, senet ve dijital malzeme, 900 bin dolar ve 413 bin euro ele geçirildi.

Kılıçlar dikkat çekti

Operasyonda ele geçirilen gereçler emniyette sergilenirken, kılıçlar en dikkat çeken eşyalardan oldu. Şüphelilerin kendi ortalarında haberleşmek için kullandıkları telsizler de stantta yer aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.