Rekabet Kurumu’ndan Nuh’un Ankara makarnası hakkında soruşturma

Rekabet Konseyi, 7 Temmuz tarihli toplantısında teşebbüsün ve distiribütörlerinin, alıcıların tekrar satış fiyatını belirlemeye yönelik hareketleriyle tabi olduğu kanunu ihlal ettiği tezlerini ele aldı. Ön araştırmada elde edilen bilgi, doküman ve yapılan tespitleri müzakere eden heyet, bulguları önemli ve kâfi buldu. Şirket ve distiribütörleri hakında, soruşturma açılmasına karar verdi. 

Kurumdan yapılan yazılı açıklama şöyle:

Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi Ticaret A.Ş.’nin ve distribütörlerinin, alıcıların tekrar satış fiyatını belirlemeye yönelik eylemleriyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri savı üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. 

Önaraştırmada elde edilen bilgi, evrak ve yapılan tespitleri 07.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Konseyi, bulguları önemli ve kâfi bularak; 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. unsurunu ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak; Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve İs-Ra Besin ve Muhtaçlık Hususları Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına 22-32/518-M sayı ile karar verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.