Profesörü mevtle tehdit eden kişi elektronik kelepçesini kırdı, polis uyardı

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, kendisini vefatla tehdit eden Mustafa Yücel ile ilgili, “Bugün prestijiyle Asayiş İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, yeni kelepçe siparişi verildiği, isimli makamlara bilgi verildiği bilgisi verilerek kendi önlemlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Adalet bekliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, 29 Temmuz’da kendisini mevtle tehdit eden ve tutuksuz yargılanan aşı tersi Mustafa Yücel’in elektronik kelepçesini kırdığını duyurdu. Şenol, toplumsal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

‘NEYİ BEKLEDİKLERİNİ BİLMİYORUZ. ADALET BEKLİYORUZ’

“29 Temmuz’dan beri, bir zanlının isimli tatile takılan adalet ile dalga geçmesini izliyoruz. Bugün prestijiyle Asayiş İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, yeni kelepçe siparişi verildiği, isimli makamlara bilgi verildiği bilgisi verilerek kendi önlemlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Daha evvel karar ile kelepçe uygulanması ortasında 10 gün geçmiş, zanlı o sırada Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, eski bakan, Cumhurbaşkanı danışmanları ile isim ve yer etiketleyerek paylaşımlar yapmıştı. Avukatım, her gün belgeye ‘delil karartma, telefon ve tweet ile tehdit, öteki kimseleri tehdit’ hatalarını ekliyor. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Adalet bekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.