PETA’dan süper model Irina Shayk ve Vogue’a tepki

Hayvan hakları için mücadele eden PETA, Vogue dergisini ve Rus süper model Irina Shayk’ı (37), kulakları kesik bir köpekle çekim yaptıkları için, evcil hayvanları sakatlamaya teşvik etmekle suçladı.

Daily Mail’in haberine göre, PETA adına konuşan bir sözcü, “İnsanları, tıbbi olarak gerekli olmadıkça Birleşik Krallık’ta yasa dışı olan ve kulakları acı verici bir şekilde sakatlanmaya maruz kalan köpekleri sahiplenmeye teşvik etmek tamamen uygunsuz” dedi.

Irina Shayk, Vogue’un kapağında…

Vogue’un özür dilemesini beklediklerini söyleyen sözcü, fotoğraf çekiminin “hayvanların yaşayan, hisseden ve saygı duyulması gereken varlıklar değil, sadece moda aksesuarları olduğu mesajını” verdiğini de sözlerine ekledi.

Kulakları kesilmiş bir doberman…

2006 yılında İngiltere’de hayvanların kulağını kesmek yasaklandı ancak konuyla ilgili açıklama yapan British Vogue sözcüsü, “PETA’ya bu konuyu bizimle gündeme getirdiği ve dünyanın her yerindeki hayvanları korumak için yaptıkları çalışma için teşekkür ediyoruz. Fotoğraf çekimi New York’ta yapıldı ve uygulamanın yasal olduğu ABD’den British Vogue ile paylaşılan bir çekim oldu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir