MÜSİAD: Taban fiyatın net 5.500 TL’ye çıkarılmasını memnuniyetle karşılıyoruz

Milyonların beklediği taban fiyat açıklamasından çalışanları sevindiren sayı çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı sayıyla birlikte minimum fiyat 5 bin 500 oldu.

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni minimum fiyata ait yazılı bir açıklamada bulundu.

AA’nın haberine nazaran Mahmut Asmalı, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Ekonomi idaresine teşekkür ediyoruz”

Geçtiğimiz yılın aralık ayında yapılan yüzde 50 oranındaki artışla birlikte net 4.253,40 TL’ye yükselen taban fiyat, maalesef yüksek enflasyon sebebiyle çalışanlarımızın alım gücünün korunması noktasında yetersiz hâle gelmişti. Bu bağlamda yapılan yüzde 30’luk artışla taban fiyatın yılın ikinci yarısı itibariyle net 5.500 TL’ye çıkarılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. MÜSİAD olarak, tek bir çalışanımızın bile alın terinin enflasyona ezdirilmemesi için, taban fiyatta orta bir artışın elzem olduğunu söz etmiştik. Bu noktada başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, iş dünyasının taleplerine kayıtsız kalmayan bütün iktisat idaresine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“Hayırlara vesile olmasını diliyoruz”

Taban fiyata sağlanan vergi muafiyetinin devam edecek olmasına ek olarak patrona personel başı 100 TL takviye verilecek olması, patronlarımızın üzerinden önemli bir yükü kaldıracaktır. Gerçek kesim temsilcileri olarak, yeni taban fiyatın, hem çalışan hem de patron bölümü için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve ekonomimizin olumlu büyüme sürecine önemli katkıları olacağına inanıyoruz.” tabirlerini kullandı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.