Melania Trump’tan ‘Kongre baskını’ açıklaması: Haberim yoktu

ABD’de 6 Ocak 2021’deki Kongre baskınının yankıları sürüyor. Eski ABD Lideri Donald Trump’ın eşi Melania Trump, olaylar sırasında Beyaz Saray’da arşivleri düzenlediğini ve baskını sonradan öğrendiğini söyledi.

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın eşi Melania Trump, 6 Ocak 2021’deki Kongre baskını sırasında olaylardan haberdar olmadığını ve Beyaz Saray’da arşivleri düzenlediğini söyledi.

Trump, Fox kanalında katıldığı programda, “O tarihte ABD’nin First Lady’si olarak vazifem olan arşivle ilgileniyorum. Kongre binasında yaşananlardan haberim olmadı” dedi. Tüm dünya televizyonlarında canlı yayınlanan olaylardan habersiz olduğunu kaydeden Trump, “Elbette ki durumu öğrenseydim Kongre’deki şiddeti kınardım” diye konuştu.

Melania Trump’ın kendisine haber vermemekle eleştirdiği eski Beyaz Saray vazifelisi Stephanie Grisham ise, “Söylediği her şey saçmalık, kendisi de bunu çok uygun biliyor” dedi.

‘ONUN İŞİ DEĞİL’

Öte yandan ABD basını, arşiv düzenleme işinin Trump’ın söylediği üzere First Lady’nin işi olmadığına dikkat çekti.

Kasım 2020’deki başkanlık seçimlerinde Joe Biden’a yenilen lakin oyların çalındığını öne sürerek yenilgiyi kabul etmeyen Donald Trump’ın destekçileri, 6 Ocak 2021’de Kongre binasına baskın düzenlemiş, olaylarda biri polis 5 kişi hayatını kaybetmişti. Trump, baskından saatler sonra yayınladığı görüntü mesajında seçim yolsuzluğu savlarını tekrarlamış ve destekçilerine “Eve dönün” daveti yapmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.