Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ailesine tazminat ödeyecek

Yargıtay’ın bozma kararının akabinde tekrar görülen iki farklı ‘Man Adası’ davasında yine karar çıktı.

Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki görülen iki farklı duruşmaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ferah Yıldız ile CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik katıldı.

Yargıtay’ın bozma ilamına karşı kelam verilen Avukat Ferah Yıldız, “Yargıtay’ın yöntem ve yasaya ters bozma ilamına direnilmesine karar verilmesini talep ediyoruz.” dedi.

‘Davada usulsüzlük var’ iddiası

Avukat Celal Çelik ise davada usulsüzlükler olduğunu, mahkemenin kanıtları toplamadığını öne sürerek reddi hakim talebinin de reddedildiğini söyledi.

Avukat Çelik, Yargıtay’ın bozma ilamına uyulmasını talep etti.

Yerel mahkeme kararında direndi

Davayı karara bağlayan mahkeme, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nin bozma ilamı kararına direnilmesine karar verdi.

Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a 150 bin,  dava sürecinde hayatını kaybeden Özdemir Bayraktar’ın varislerine 60 bin lira ödemesine karar verdi.

Ailesine de ödeyecek

Mahkeme Kılıçdaroğlu’nun Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a başka ayrı 22 bin lira tazminata mahkum edilmesine karar verirken, 20 bin lira Necmeddin Bilal Erdoğan’a, 16 bin lira Ahmet Burak Erdoğan’a ve 15 bin lira Mustafa Erdoğan’a tazminat ödemesine karar verildi.

Kılıçdaroğlu’nun Sadık Albayrak ve Ziya İlgen’e farklı başka 14 bin lira tazminat ödemesine mahkum eden mahkeme, Organ Uzuner ve Osman Ketenci’ye de başka farklı 13 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Toplamda 489 bin lira manevi tazminat kararı

Diğer davada da taraf beyanlarının alınmasının akabinde direnme kararı veren mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a 130 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Böylece Kılıçdaroğlu iki farklı davanın toplamında 489 bin lira manevi tazminata mahkum edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.