Kardeşinin tedavi masrafları için müzik söylediği yerde öldürüldü

Muğla’da unsur bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masrafları için bir cümbüş yerinde müzik söyleyen Zehra Bayır, işletme sahipleriyle para sorunu yüzünden çıkan tartışmada başına sert cisimle vurulup havuza atılarak öldürüldü.

Olay, 24 Temmuz günü akşam saatlerinde Milas ilçesi Selimiye Mahallesi’nde meydana geldi.

Konya’dan 3 ay evvel Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır, unsur bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için bir cümbüş yerinde müzik söylemeye başladı.

İddiaya nazaran Zehra Bayır’a, işletme sahipleri, parasını biriktireceğini ve toplu para vereceğini söyleyerek bu müddet içinde ödeme yapmadı.

Kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve yaklaşık 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı.

Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri sert bir cisimle Bayır’ın başına vurdu. Darbenin tesiriyle yere düşen Bayır’ı işletmeciler daha sonra yerin bahçesindeki havuza attı.

Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat takımının denetiminde, havuzdan çıkarılan Bayır’ın hayatını yitirdiği belirtildi. Jandarma grupları bölgede geniş çaplı araştırma yaptı.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Savcının incelemesinin akabinde Bayır’ın cenazesi, otopsi için Muğla İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Süreçlerin akabinde Bayırın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’nın Karapınar ilçesine götürülerek toprağa verildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma yürüten jandarma takımları H.K., Y.İ., T.K., T.İ., Ö.İ., Ü.K. ve İ.İ.’yi gözaltına aldı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.İ., Ü.K. ve Ö.İ. tutuklandı, başkaları ise isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı. (DHA)

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Muğla / Milas – Fırat AKAY – Cavit AKGÜN
2022-07-30 15:58:33

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.