İstanbul’da bayan cinayeti: Eşini ve kayınvalidesini öldürdü

Gaziosmanpaşa’da evli olduğu bayanı ve kayınvalidesini öldüren Tugay Turgut, bir polisi de yaraladıktan sonra vurularak gözaltına alındı.

DHA’nın aktardığına nazaran olay, dün saat 01.00 sıralarında Bağlarbaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Tugay Turgut’un (31), kayınvalidesi Nedime Dinçer’i (56) vurduğu ve Zeynep Turgut’un görüntü çekerek KADES ihbarında bulunduğu belirtildi. Tugay Turgut, ihbar etmesi üzerine Zeynep Turgut’a da ateş etti.

KADES ihbarı üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi. Tugay Turgut’un balkondan ateş etmesi sonucunda bir polis yaralandı. Polisin, Tugay Turgut’u ikna etmeye çalıştığı, daha sonra ise özel harekat polislerinin meskene operasyon düzenlediği belirtildi. Operasyonda, Tugay Turgut vuruldu.

Eve giren gruplar Nedime Dinçer’in hayatını kaybettiğini belirledi. Zeynep Turgut, ablası Ayşe Kıyak ile eşi Umut Kıyak yaralı olarak hastanede tedavi altına alındı. Ablasının tedavisi sürerken, Zeynep Turgut yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Olayda yaralanıp hastanede tedavisi süren polis memurunun durumunun düzgün, Ayşe Kıyak’ın durumunun ise önemli olduğu öğrenildi. Hastanedeki tedavisi ve polisteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Tugay Turgut, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşanan anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Manzaralarda, çok sayıda özel harekat polisinin sokağa geldiği, çatışma sesinin duyulmasının akabinde polisin “Vuruldum” dediği anlar yer alıyor.

Komşu Elif Kahraman, “Evde çocukları vardı, 4 yaşında otizmli” diye konuştu. Tugay Turgut’un Zeynep Turgut’a daha evvel de şiddet uyguladığını söyleyen Kahraman, şöyle devam etti: “Sürekli şiddet vardı, seslerini duyuyorduk. Uzaklaştırma kararı aldığını duyduk.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.