İsmail Saymaz: İmamoğlu ‘öncülük edebilirim’ dedi, Kılıçdaroğlu reddetti

14 Mayıs seçimlerinin ardından CHP’de ‘değişim’ MYK üyeleriyle başladı.

Özellikle yaptığı ‘değişim’ vurgusuyla çok konuşulan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşme merak uyandırdı.

Saatler süren MYK toplantısının ardından gerçekleşen Kılıçdaroğlu- İmamoğlu görüşmesine ilişkin “Seçim değerlendirilmesi ve CHP’nin yol haritasına dair görüş alışverişi yapıldı” dışında açıklama gelmedi.

Görüşmenin ayrıntılarına ulaştığını söyleyen Gazeteci İsmail Saymaz ise İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında CHP’nin Olağan Genel Kurultayı’na ilişkin görüş ayrılığı bulunduğunu iddia etti.

Sözcü TV yayınında görüşmeye dair değerlendirme yapan Saymaz şunları söyledi: “Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinde İmamoğlu, ‘Ben bu değişime önderlik yapabilirim’ dedi. Ancak İmamoğlu, değişimin yerel seçimden önce ve bir önce yapılması gerektiğini savundu. Genel başkan dahil tüm yönetim kadrolarında değişim sürecinin önünün açılmasının talep etti. Yerel seçime yeni bir CHP ile girilmesini istedi. Kılıçdaroğlu ise Büyük Kurultay’ın yerel seçimlerden sonra yapılmasını istedi.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir