Galatasaray başkanını seçiyor! Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu yarışacak

Galatasaray bugün yeni başkanını seçecek. Mevcut Başkan Burak Elmas’ın ayrılık kararı alması ve yönetimin seçime gitmesi nedeniyle olağanüstü genel kurula giden sarı-kırmızılılar, başkan ve kurulların seçimini bugün gerçekleştirecek.

Galatasaray’ın olağanüstü seçimli genel kurulu, Galatasaray Lisesi’nde bugün saat 10.00’da başlayacak. Genel kurulda, Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu, sarı-kırmızılıların yeni başkanı olmak için yarışacak. Seçimli genel kurulda üyeler Özbek için kırmızı, Hamamcıoğlu için de sarı renkteki oy pusulalarını kullanacak.

Genel kurulda, 8 bin 862 sarı-kırmızılı üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimde toplam 24 sandık olacak. Seçimli genel kurulda oy kullanma işlemi saat 15.00’te sona erecek ve oy sayma işlemine geçilecek.

HAMAMCIOĞLU KENDİNDEN EMİN

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, seçim için tahminde bulundu, “Yüzde 60’a, 40 biz alacak gibi görünüyoruz” dedi.

İnan Kıraç’ın da, Ünal Aysal’ın da birer oyu bulunduğunu, onun dışında bir çalışma beklemediğini dile getiren Hamamcıoğlu, teknik direktör konusunda Derwall dönemini örnek gösterdi.

Sarı-kırmızılı başkan adayı şunları söyledi:

Roberto Mancini önemli bir hoca. Türkiye’yi biliyor. İtalya’daki başarısı belli. Adaylardan birisi. Alman da olabilir. Biz Galatasaray’da Jupp Derwall evrimi başlatmak istiyoruz. Geleceği hazırlamak istiyoruz. Bunun için de futbolun felsefesini iyi bilen, saygınlığı olan, hırslı bir hoca lazım Galatasaray’a.

‘KİMSEYLE PAYLAŞMAYACAĞIZ’

Galatasaray’da başkan adayı Dursun Özbek ile birlikte hareket eden Erden Timur, sarı-kırmızılı kulübün kimseye ihtiyacı bulunmadığını belirtti.

Gayrimenkuller hakkında detaylı açıklamalar yapan Timur, “Florya’da 22 dönüm bir yerimiz var. Bugüne kadar, 5-6 yıldır Florya’da proje burayı Emlak Konut’la yapmaktı. Emlak Konut’la hasılat paylaşımı veya herhangi bir geliştiriciyle paylaşım yapıldığı zaman yaklaşık 850 milyon gibi gelir elde ediyor. Ama Emlak Konut’un şartı ne? Florya’nın boşaltılması haklı olarak. Galatasaray’ın Florya’yı satması için Mecidiyeköy’ü yapması için ne Nef’e, ne de bir şeye ihtiyacı var. Kimseye ihtiyacı yok. Kimseyle gelirimizi paylaşmamamız lazım. İnşaatları yaptıracağız, tüm gelir bize kalacak. Basitçe tüm projelerde modelimiz bu” diye konuştu.

Bu model sonrası G.Saray’a 9.5 milyar gibi bir rakamın geldiğini belirten Timur, “Borcumuzu ödediğimizde geriye 6,1’lik fon kalıyor. Bu fonla yeni Riva’ların Florya’ların arazileri alınacak. Orada ne olacak amatör branşlar fonu olacak. Dolayısıyla tesisleşme rakamı ayrılacak” dedi.

DURSUN ÖZBEK’İN LİSTESİ

ASİL: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Eray Yazgan, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Mehmem İsmail Sarıkaya, Mehmet Saruhan Cıbara, Dikran Gülmezgil.

YEDEK: Can Natan, Emir Aral, Cansu Ak, Tanur Lara Yılmaz, Cem Soylu

EŞREF HAMAMCIOĞLU’NUN LİSTESİ

ASİL: Osman Kocaman, Murat Özer, Boğaç Göncü, Sadık Burçin Tunçel, Mehmet Emre Mısırlı, Levent Apaydın, Nizam Hışım, Cevat Genç, Utku Dönmez, Murat Karaman.

YEDEK: Ender Merter, Abdullah Metin Tutçuoğlu, Namık Kemal Martı, Suat Sarı, Kaan Artukoğlu

Ibrahimovic’in mükemmel soyunma odası konuşması

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.