Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un sırrı

Sözcü Gazetesi Fenerbahçe muhabiri İrfan Yirmibeş, Jorge Jesus’tan sonra Fenerbahçe’deki değişimi gözler önüne serdi.

Fenerbahçe’de Teknik Yönetici Jorge Jesus tüm oyuncularla yakından ilgileniyor ve hepsine eşit arada yaklaşıyor. Net bir teknik direktör…

Oyuncular kusur yaptığında ya da güzel bir şey yaptığında direkt yüzüne söylüyor. Vakit zaman sert ihtarlarda bulunuyor. Oyuncuların kendi taktik ideoloji ve kanılarına ahenk sağlaması ismine taktik toplantılarda oyuncularıyla toplu ve kişisel konuşmalar yapıyor. Jesus saha dışında da oyuncuların birlikte hareket etmesini istiyor. Oyuncuların kişisel olarak hareket etmesi yasak.

Tüm futbolculardan fitness çalışmalarına, idmanlara, toplantı ve yemeklere birlikte gidilmesi, çalışma bittikten ya da yemek yenildikten sonra daima birlikte çıkılması isteniyor.

EN EHEMMİYET VERDİĞİ KONU…

Portekizli hoca artık büsbütün Dinamo Kiev maçına odaklanmış durumda. Fizik kondisyon idmanlarının müddeti azalırken taktiksel idmanların mühleti arttı. Jesus, oyunculara taktik çalışmalarda başındaki oyun planını ezberletmeye çalışıyor. En kıymet verdiği husus ise top kayıplarının azaltılması.

JORGE JESUS’UN YILDIZ TAKINTISI YOK

Jesus, farklı bir teknik yönetici profili çiziyor. Oyun sistemine uyacak ve tıpkı vakitte kulübün maddi imkânlarını fazla zorlamayacak oyuncuları transfer ediyor. Portekizli hocanın, yıldız takıntısı yok.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.