Fatih’te, yaklaşık 1 milyon doları geçersizi ile değiştirip çalan şüpheliler yakalandı

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Kemalpaşa Mahallesi’ndeki bir döviz bürosun sahibi Irak asıllı Majıd Mukdad Alnaji, polisi arayarak kendisine gelen 1 milyon civarındaki doların geçersiz olduğunu ihbar etti.

İhbar üzerine iş yerine sevk edilen polis gruplarına durumu anlatan Alnaji, çalışanları Abdullah Nabell Mohamed (27) ile Fıras Hameed Kareem’in (38) Dubai’den kendisine gönderilen 999 bin 550 doları almak için Kapalıçarşıya gittiğini, bir müddet sonra dönen çalışanların verdiği çantadan 1 milyon 125 bin 500 dolar çıktığını lakin bu paraların tamamının geçersiz olduğunu söyledi.

Kamera imgeleri incelendi

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, hususla ilgili inceleme başlattı. Yapılan araştırmalarda parayı almaya giden Mohamed ile Kareem’in kullandıkları güzergahtaki güvenlik kameraları incelendi.

Polis imajlardan, Mohamed ile Kareem’in Kapalıçarşıdan çıktıktan sonra iş yeri istikametine yürürken gerilerinden diğer birisinin geldiğini, bu bireydeki çantanın çalışanların kullandığı çantaya benzediğini ve şüphelilerin bir mühlet sonra çantaları değiştirdiğini fark etti.

DHA’nın haberine nazaran; son şüphelinin tekrar Irak asıllı Murad Abdullah Mohamedalı olduğu belirlendi.

Adresine baskın düzenlendi

Polis grupları, Mohamedali’nin Bayrampaşa’daki meskenine baskın düzenledi. Baskında şüphelilerin geçersiz paralarla değiştirdikleri dolarlar, yatak odasındaki çekmecelerin altından çıktı.

Polis gruplarınca gözaltına alınan 3 kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Abdullah Nabeel Mohammed ve Murad Abdullah Mohamedalı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken Fıras Hameed Kareem ise isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

Öte yandan, şüphelilerin olaydan sonra sırt çantasıyla yürüdükleri ve zanlılardan Murad Abdullah Mohamedalı’nın değiştirdiği çantayla konutunun bulunduğu apartmana girdiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.