Erdoğan’dan ‘başörtülü psikolog olmaz’ diyen Üstün Dökmen’e reaksiyon: 28 Şubat bakiyesini kimi kendini bilmezlerin hezeyanlarında görüyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda kıymetli açıklamalarda bulundu. Başörtülü bayanların empati yapamayacaklarını öne sürerek psikolog ve psikiyatr olmamaları gerektiğini savunarak tenkit yağmuruna tutulan Prof. Dr. Üstün Dökmen’e sert tenkitlerde bulunan Erdoğan şunları söyledi: “28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü bayanlara yönelik hezeyanlarında görüyoruz. Son 21 yılda yaşanan onca değişime karşın millete doruktan bakan, üstenci CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyor. Bu ülkenin en büyük açığı demokrasiyi içselleştirmiş, yerli ve ulusal muhalefet açığıdır.

‘RÖVANŞİST YAKLAŞIM’

İhya yerine yıkmayı siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşist yaklaşımdır. Sandıkta milletten tokat yiyenler iktidara gelmek için darbedelerden, hatta FETÖ’cü alçaklardan bile medet ummuşlardır. 2023’e giden süreçte benzeri senaryoların tekrar tedavüle konduğunu görüyoruz.

AÇIKLAMALARINA TEPİ YAĞDI

Tartışmalara yol açan açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Prof. Dr. Üstün Dökmen, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk oldu. Dökmen, başörtülü bayanların psikolog, psikiyatr ve rehber öğretmen olmamaları gerektiğini savundu. Dökmen, başörtülü öğretmenlerin öteki branşlarda da öğretmenlik yapabilmelerine, ‘Milli Eğitim müsaade verdiği için’ bir şey söylemek istemediğini, başörtülü hukukçular hakkında ise kendi alanı olmadığı için yorum yapmayacağını söz etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.