Erbakan’ın yardımcısı Doğan Aydal’dan 6284’te U dönüşü

Cumhur İttifakı’nın genişleme çalışmaları kapsamında görüştüğü Yeniden Refah Partisi’nin AKP’ye taleplerinin bulunduğu 30 maddelik bir liste sunduğu belirtilmişti. Görüşme masasında 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine ilişkin yasanın da konulduğu iddialarını Aydal canlı yayında doğrular açıklamalarda bulunmuştu. Aydal AKP’den yanıt beklediklerini ve bir problem olmadığını söylemişti.

Erbakan’ın yardımcısı Aydal’dan bu kez farklı bir açıklama geldi. Aydal, 6284 sayılı kanunun kaldırılmasını istemediklerini, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

YASANIN KALDIRILMASINI İSTEMEDİK, SÖZLERİM ÇARPITILDI

AKP’ye ilettikleri 30 maddelik talepler listesi hakkında yeni bir açıklama yapan Aydal çok tartışılan tartışmalara sebep olan “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine ilişkin yasanın kaldırılmasını istemediklerini, sözlerinin çarpıtıldığını” iddia etti.

AK PARTİ’YE SUNDUĞUMUZ METİNDE BÖYLE BİR İFADE YOK

Aydal, “AK Parti’ye sunduğumuz metinde ‘6284 sayılı yasa kaldırılsın’ diye bir ifade yok. Biz, ‘süresiz nafaka konusundaki mağduriyetlerin giderilmesini’ talep ediyoruz. Yani bir erkek ve bir kadın evleniyor. 2 ay evli kalıyorlar, iki ay sonra boşanıyorlar. 2 ay evli kalanlar için de eşler ‘süresiz nafaka ödemek zorunda kalıyor.’ Biz diyoruz ki bu mağduriyet giderilsin. Bir diğer isteğimiz ise zinanın yasaklanması” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir