Dominic Torrent: 1 sene değil, 3 sene kalma isteğimiz var

Muhteşem Lig’in 37. haftasında kendi konutunda Adanaspor ile karşı karşıya gelen Galatasaray, rakibini 3-2 yenerek son haftaya galibiyetle girdi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, “İlk yarı 1 tane durum yakaladılar ve gole çevirdiler. Hoş bir maç çıkardık. Birçok fırsat yakaladık. Birinci yarının sonucu 3-1 de olabilirdi. İkinci yarı da ileride baskı yaptık. Birçok oyuncuyu içeride biçimde oynadık. Çok daha farkla kazanmayı hak ettik. Yüzde 80-85’in de maçı domine etmeyi başardık” diye konuştu.

Gayretin takımında yer almayan Arda Turan için Torrent, “Oynama durumu yoktu kondisyon olarak” sözlerini kullandı.

“Bizim 1 sene değil, 3 sene kalma isteğimiz var”

Galatasaray’da olmaktan büyük memnunluk duyduğunu lisana getiren Torrent, “Bu sene ekibin farklı sorunlardan neden geçtiğiniz lider hoş bir formda anlattı. Biz ne zamanki Galatasaray’ın 15-20 yıl evvelki Galatasaray ile tıpkı olmadığı anlarız o vakit herkes için daha yeterli olur. Sportif yöneticimiz spor dünyasında inanılmaz irtibatlar sahip. Seçime kadar transfer yapamıyoruz. Benim grubumla birlikte yapabileceğimiz ekip fırsat verilirse şayet düşündüğümüz oyun stili, oyuncularımız yeterli olmadığı için değil, benim kriterlerime uygun biraz farklı oyunculara muhtaçlığımız olacaktı. Türkiye’nin en düzgün taraftarlara sahip olduğumuzu düşünüyorum. Onlar bize yardım ettiği vakit kadro uçmaya başlıyor. 20 kişilik takım istiyorum. 3-4 oyuncu akademiden olsun istiyorum. Bir şeyler kazanmaya aç oyuncu istiyorum. Bizim fikrimiz buydu. Bu hafta içerisinde son maçımızı yapacağız bu dönem için. Biz de tatile çıkacağız bütün kadrolar üzere. 4 Temmuz’da Avusturya’da dönem önü planımız var. Ondan sonra yeni liderin kararlarına hürmet duyarız. Ancak kesinlikle konuşmak isteyecektir. Bizim 1 sene değil, 3 sene kalma isteğimiz var. Ben bir müddet İstanbul’da yaşamaya devam edeceğim. Kente bayılıyorum. Galatasaray’da çalışamazsam bile Galatasaray taraftarı olacağım” değerlendirmesinde bulundu.

“Başkanın basın toplantısından gurur duydum”

Lider Burak Elmas’ın kendisini buraya getirdiği için müteşekkir olduğunu söyleyen Domenec Torrent,  açıklamasında bulundu.


“Yunus’un Adana’da ne işi var bilmiyorum”

Adana Demirspor’da kiralık olarak oynayan Yunus Akgün’ün performansının sorulması üzerine Torrent, “Yunus ile maçtan sonra konuştum. Bayıldığım bir oyuncu. Adana’da ne işi var bilmiyorum. Yunus Akgün oyun tarzıma çok uygun bir oyuncu. Hiçbir şey ikram edilmez. Gruba katıldıktan sonra konumu kazanması gerek. İzlediğim kadarıyla çok hoş maçlar çıkarıyor. Önümüzdeki sene 4 Türk kuralı olacak. Emre Akbaba ve Yunus Akgün şayet önümüzdeki dönem takımda olursa 11’de oynayacak düzeyde olurlar diye düşünüyorum” diye yanıt verdi.

“Nereden geldiğimi düşünün, ne görebileceğinizi iddia edebilirsiniz”

İHA’nın haberine nazaran, Fatih Terim’e çok büyük hürmet duyduğunu vurgulayan Domenec Torrent, diyerek kelamlarını tamamladı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.