Dervişoğlu: Vatandaşın beline yeni yükler yüklemeyin

İYİ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan artırımlara reaksiyon gösterdi. İktidara seslenen Dervişoğlu, “Bu büyük artırımlarla ne kadar bir kaynak bekliyorsunuz ve hangi ekonomik ezayı ortadan kaldıracaksınız? Artık belirleyin ve artırım yapmayı bırakın. Vatandaşın iki büklüm olmuş beline yeni yükler yüklemeyin” dedi.

İYİ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, partisinin İzmir Vilayet Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

“HÜKÜMET KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALMA ALIŞKANLIĞINI SÜRDÜRECEK”

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan artırımlara değinen Dervişoğlu, şunları söyledi:

“Güne yeni artırımlarla uyandık. Doğalgaz ve elektriğe yıl başından itibaren yüzde 85’in üzerinde artırım yapıldı. Anlaşılan o ki, bu hükümet kaşıkla verip kepçeyle alma alışkanlığını sürdürecek üzere görünüyor.

Millet ne yer, ne içer diye düşünmeyen; oylarıyla en kutlu makamlara geldikleri halde milletimizi unutup saray saltanatına dalan, zaruret içinde harap ve bitap düşmüş milletimizin hazinesini, milletimize değil, çetelerin önüne seren bu iktidar, dün gece yarısı aziz milletimizin ekmeğine bir defa daha kan doğradı.

Kendi beceriksizliklerini, kendi soygunlarını örtbas etmek için, esnafımızı fırsatçılıkla suçlayan bu iktidar, asıl fırsatçının bizatihi kendisi olduğunu bir kere daha ispat etti. Sonbahara girdiğimiz bugünlerde geçerli olmak üzere, endüstride ve konutlarda geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaza yapılan artırım, geçim sıkıntısına düşmüş milletimizle alay etmekten ve fırsatçılıktan öteki bir şey değildir. Bu iktidar ne yaparsa yapsın artık vatandaşın sabrı tükenmiştir.”

“DOYURAMADIĞINIZ BEZİRGANLARIN HARAM MUSLUĞUNU KESİN”

“Sayın Cumhurbaşkanı daha iki gün evvel, geçim zahmeti var diyerek gerçeği kısmen kabullenmişken, geçim ıstırabındaki milletin sırtına elektrik ve doğalgaz artırımlarını yüklemek hangi manaya geliyor, bunun takdirini vatandaşlarımıza bırakıyorum” diyen Dervişoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“1 milyarlık işi 5 milyara yaptıran, garantili yollarla, havaalanlarıyla, hastanelerle yandaş müteahhitlerin cebine milyarlarca dolar aktaran, Lübnanlı Hariri’ye Telekom üzerinden tek kalemde 24 milyar lirayı verebilen bu iktidar, husus vatandaşın iktisadı olunca, nedense veren el değil, alan el olmayı tercih ediyor. Bu büyük artırımlarla ne kadar bir kaynak bekliyorsunuz ve hangi ekonomik düşünceyi ortadan kaldıracaksınız? Artık belirleyin ve artırım yapmayı bırakın.

Bir türlü doyuramadığınız bezirganların haram musluğunu kesin. O para ziyadesiyle Hazine’de kalır ve artırım yapma muhtaçlığı da otomatik olarak ortadan kalkar. Vatandaşın iki büklüm olmuş beline yeni yükler yüklemeyin. Cumhurbaşkanı sabahki konuşmasında, Rusya-Ukrayna savaşına karşın büyüdük diye caka satıyor, öğlenden sonraki konuşmasında da savaşa bağlı olarak artırım yapmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Bende onlara soruyorum, bu söylediklerinizin hangisi doğrudur? Ortada bir palavra var ve bu palavralar, milletimizin geçim sıkıntısını katladıkça katlıyor.”

“İKTİDARIMIZDA HAZİNE MİLLETİN BUYRUĞUNDA OLACAK”

Devlet kurumlarında son derece önemli bir çürümüşlük olduğunu, her sabah yeni bir skandalla uyandıklarını belirten Dervişoğlu, milletin cürüm duyurusu yapılması istikametinde beklenti içinde olduğunu söyledi.

İYİ Parti olarak son periyotta ortaya atılan skandallarla ilgili hata duyurusunda bulunduklarını lakin rastgele bir savcının harekete geçtiğine dair bir emareye rastlamadıklarına dikkat çeken Dervişoğlu, kelamlarına şöyle devam etti:

“Biz adalet kuruluşunu büyük bir kurum olarak görüyor ve devletin dini adalettir şiarına yürekten inanıyoruz. Fakat bu iktidar işbaşına geldiği günden itibaren adalet kuruluşu, adalet hissini zedelemekten öbür bir işe yaramıyor. Adalet hissinin zedelendiği toplumlarda zedelenmemiş hiçbir kurum kalmaz.

O sebeple bu hükümeti iş başında kaldığı 20 yıllık periyot içerisinde adalet hissine verdiği ziyandan vazgeçmeye ve onurlu hakim ve savcıların üzerindeki ellerini çekmeye davet ediyoruz.

Milletimize de buradan sesleniyoruz, olup bitenleri unutmayın. Seçim geliyor, saray saltanatına dalanları şayet biz unutursak, tarih bizi affetmeyecektir. Ayrıyeten unutmakla kalmayıp beceriksizliklerin faturasını vatandaşın sırtına yıkanları da akıldan uzak tutmayın. Ve şunu da unutmayın; ÂLÂ Parti iktidarında, millet hazinesi çetelerin değil aziz Türk milletin buyruğunda olacak.”

Yaşanan skandalların, ortaya atılan savların yalnızca muhalefetin değil tıpkı vakitte AKP’ye gönül verenleri de rahatsız ettiğini söz eden Dervişoğlu, “Dün Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermek için haklı münasebetler bulan vatandaş bugün Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermekten vazgeçmek için yüzlerce haklı münasebet buluyor” değerlendirmesinde bulundu.

İSMAİL KAHRAMAN’A TEPKİ

Şehirlerin kurtuluş yıldönümü kutlamalarına karşı olduğunu belirten eski TBMM Lideri İsmail Kahraman’a reaksiyon gösteren Dervişoğlu, şunları söyledi:

“Büyüklerimizin hafızalarımıza kazınan bir kelamı vardır; geçmişini bilmeyen, geleceği göremez. Bu iktidar tüm takımlarıyla bu tarife uymaktadır. Bunun içindir ki, ülkemizin başından bela eksik olmuyor.

Kendi tarihi, kendi gerçeklerini bilmeyen, bilse de kabullenmeyen bu inkarcı iktidar, her üyesiyle, tarihimize ve kıymetlerimize hakareti bir misyon sayıyor. Bunlar onların tarihi gerçekler üzerinde edindiği bilgiler değil.

Onlar içinde Atatürk olan her şeye karşılar. Onlar bu millet şehitler verirken bu millet gaziler verirken, kutlu bir gayret sürdürürken bu çabayı ciddiye almayan manda ve himayecilerin bugünkü torunlarıdır.

Sayın Genel Liderimiz dün kendisine sıkıntıyı hoş bir biçimde izah etmiştir. İsmail Kahraman’a da, nasıl bir kahramansa, kahramanlık günlerini inkar eden… O soy isim ona nasıl yakıştırılıyorsa-ki ben söylemekten imtina ediyorum. İsmail Bey’e yerinde bir karşılık vermiştir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.