Daima yorgun musunuz? İşte değiştirmeniz gereken 9 alışkanlık…

Uzmanlar, erken yatmasına ve sekiz saat uyumasına karşın tüm gün yorgun hisseden insanların, önerdikleri 9 adımı uygulayarak tekrar enerjik hissedebileceklerini söylüyor.

Güzellik ve sıhhate yönelik ömür tüyoları sunan Joy Home Remedies takımına nazaran, tüm gün sizi uykulu hissettirmesi neredeyse garanti olan ve hepsi günün birinci saatinde meydana gelen çok yaygın dokuz makus alışkanlık mevcut.

Daily Mail’de yer alan habere nazaran, birden fazla makûs alışkanlığı devam ettiren bireylerin çalışma saatlerinde yorgunluktan şikayet etme olasılıkları daha yüksek.

Uzmanlar yorgun hissetmenize sebep olacak 9 alışkanlığı şu halde sıraladı…

ALARMI ERTELEMEK

Uzmanlar, “Erteleme düğmesine basarsanız, bitiremeyeceğiniz bir uyku döngüsünü başlatabilirsiniz” diye uyarıyor.

TELEFONU DENETİM ETMEK

Uzmanlar, “Gözlerinizi açtıktan çabucak sonra telefonunuzu asla denetim etmemelisiniz. Zihnin kademeli olarak güne uyanmasına müsaade vermek temeldir, onu çok fazla bilgi ile bombardımana tutmak gücünü keser” diyor.


ESNEMEYİ UNUTMAK

Gece boyunca boşta ve açıkta kalan kaslar ve eklemler sertleşebilir. Bu da onları her sabah tekrar germenizin epeyce değerli olduğu manasına geliyor.


ÖNCE KAHVE İÇMEK

Uzmanlar, sabahları birinci iş olarak kahve içmenin günün geri kalanında kendinizi yorgun hissetmenize neden olabileceğini söylüyor. Buna nazaran, sabah birinci iş su içmek daha düzgün bir seçim.

SAĞLIKLI BİR KAHVALTIDAN KAÇINMAK

Kahvaltının değerini vurgulayan uzmanlar, gün ortası çöküşüne yol açabilecek yüksek şekerli yiyecekleri tercih etmek yerine, daha istikrarlı bir şeyler yemenin kıymetini vurguladılar.


YEMEK YEDİKTEN SONRA DİŞLERİ ÇABUCAK FIRÇALAMAK

Uzmanlara nazaran, kahvaltıda asitli yiyecekler tükettiyseniz bu bilhassa ziyanlı. “Kahvaltıdan sonra diş ipi kullanmak yahut diş fırçalamak için en az yarım saat beklemek en iyisidir” diyorlar.

YATAĞI TOPLAMAMAK

Araştırmacılar, sabahları yatağınızı toplamak üzere olumlu alışkanlıklar geliştirmenin gün içinde daha yüksek üretkenlikle ilişkili olduğuna inanıyor.


SICAK DUŞ ALMAK

Sıcak duş çok yararlıdır, lakin uyku uzmanları ritüeli akşama bırakmanızı tavsiye ediyor zira kendinizi rahat hissetmenize ve uykuya dalmanıza yardımcı olur. Soğuk bir duş, daha süratli uyandırır ve gün içinde kendinizi zinde hissetmenizi sağlar.

KARANLIKTA HAZIRLANMAK

Uzmanlar, “Kendinizi ışıktan ne kadar uzun müddet uzak tutarsanız, o kadar uzun uykulu hissedersiniz. Işık eksikliği, bedeninize hala gece olduğunu söyler ve bu da sersemliğe yol açar” diye uyardı.

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.