BM maratonu başlıyor

Aynı gün 3 defa ikili görüşme yapacak olan Erdoğan, akşam da Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenecek yemeğe katılacak. Görüşmelerin hepsi New York’taki Türkevi’nde yapılacak.

DÜNYA BAŞKANLARINA SESLENECEK

Temaslarının ikinci gününde ikili görüşmelerin yanı sıra Amerikan Yahudi toplumu çatı kuruluşları temsilcilerini kabul edecek olan Erdoğan, salı günü BM Genel Konseyi’nde dünya önderlerine hitap edecek. Konuşmanın akabinde Türkevi’nde Ürdün Hükümdarı 2’nci Abdullah’la görüşüp akabinde İsrail Başbakanı Yair Lapid ve Japonya Başbakanı Fumio Kişida’yı kabul edecek. Erdoğan ABD temaslarının son gününde de Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander van der Bellen ile bir ortaya gelecek.

YENİ DEMİR LEYDİ İLE BİRİNCİ TEMAS

Ardından ABD’li kimi fikir kuruluşu temsilcileriyle buluşacak olan Erdoğan, FIFA Lideri Gianni Infantino’yu kabul edecek. Erdoğan birebir gün Birleşik Krallık’ın yeni seçilen Başbakanı Elizabeth Truss’u Türkevi’nde ağırlayacak. Bu görüşme iki önderin birinci buluşması niteliğinde. Erdoğan tıpkı gün ABD Lideri Joe Biden ve eşinin heyet liderleri ve eşleri onuruna vereceği resepsiyona katılacak. Akşam yemeğinde de önde gelen Amerikalı iş insanlarını kabul edecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.