Beşiktaş’ta şikayet edilen sürücü saldırdı

İstanbul Beşiktaş’ta otobüs sürücüsünü şikayet eden yolcu akına uğradı.

Olay, dün saat 10.00 sıralarında gerçekleşti. Argümana nazaran; Buyruk Aygün, Eyüpsultan’dan Beşiktaş’a gitmek için Şehnaz Caddesi durağında beklemeye başladı.

Ancak Gaziosmanpaşa – Beşiktaş ortasında sefer yapan 55B kodlu İETT otobüsü sürücüsü, durağa geldiğinde Aygün’ü almayarak yoluna devam etti.

Bunun üzerine bir sonraki durağa koşan Aygün, otobüse bindiğinde sürücü ile tartışmaya başladı.

Şoförün kendisini otobüsten indirmeye çalıştığını argüman eden Aygün, tartışmanın akabinde İBB’nin şikayet çizgisi 153’ü arayarak otobüs sürücüsü hakkında şikayette bulundu.

Dolmabahçe – Tünel Durağında inen Buyruk Aygün’ün otobüsün önünü keserek dışarıda kendisini bekleyen bir küme ile karşılaştı.

Geldikleri araçtan inen küme ile otobüs sürücüsü, yolcu Aygün’ün üzerine yürüyerek saldırmaya çalıştı. Otobüsten inen yolcular ortaya girmesiyle, saldırgan küme uzaklaştı.

”BEN İSTEDİĞİMİ ALIRIM”

Yaşadığı olay anlatan Buyruk Aygün, “Şehnaz Caddesi otobüs durağında yaklaşık yarım saat bekledim. Otobüs durağa geldiğinde sürücüyle göz göze geldik. El kol işareti yaptım fakat beni almadı. Bir sonraki durağa kadar otobüsün peşinden gittim. Otobüse bindim, ‘Durakta beni gördünüz, neden almadınız?’ diye sordum. Görmediğini söyledi. ‘El kol işareti yaptım, göz göze geldik, nasıl görmedin?’ dedim. ‘Ben istediğimi alırım’ dedi. Koltuğundan kalkıp kolumdan tutarak beni aşağıya indirmeye çalıştı” diye konuştu.

”BENİ KOLUMDAN TUTTU”

Otobüsteki yolcuların da sürücüye reaksiyon gösterdiğini söyleyen Aygün, ”Ben kartımı bastım, oturdum. O sırada Beyaz Masa’yı aradım. Sürücü de bunu duymuş. Beşiktaş istikametine giderken durakta indim. Otobüsün önünü farklı bir araç kesti. Ya plaka sahipleri ya da sürücünün tanıdıklarıydı. Benim peşimden sürücü de otobüsten indi” dedi ve şöyle devam etti:

”Beni kolumdan tuttu. Aracın içinden 4-5 kişi indi. ‘Kime şikayet ettin?’ diye sorup beni araca bindirmeye çalıştılar. ‘Bizle geleceksin, karakola gideceğiz’ dediler. Onlar bana müdahale edince ben de kamerayı açtım. Görüntü çektiğimi görünce bana küfürler, hakaretler ederek koluma vurdular. Telefonu elimden almak istediler. Muhakkak şikayetçi olacağım. Bu yaşadığım olumsuzluk yüzünden öbür otobüs sürücülerinin kötülenmemesi için şikayetçi olacağım”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.