Bağda Problemlere Sebep Olan Davranışar! İşte Alakada Kesinlikle Dikkat Etmeniz Gereken O Davranışlar

Hiç farkında olmadan karşı tarafa yansıtmış olduğunuz davranışlar bağlantınızda sorunlara neden olabilir. İlgiyi ziyana uğratan ve münasebetlerde sorun çıkaran davranışlara dikkat etmek münasebetin memnunluğunu sağlar. Pekala Alakalarda sorun yaratan o davranışlar neler? İşte ayrıntılar.

Birçok alaka her daim meselesiz ve huzurlu bir biçimde sürmüyor. Her bağda meseleler çıkabilir. Bu mevzuda kıymetli olan alışkanlıkları tahlile kavuştarak alakayı çok daha güçlü hale getirmek için çabalamak. Çiftlerin ortasında birbirlerine yansıttığı bu davranışlar, münasebetleri daha sorunlu hale getiriyor. İşte münasebetlerde sorunlara sebep olan o davranışlar hakkında merak edilen ayrıntılar.

FAZLA KISKANÇLIK

Kıskançlık, eşlerin birbirlerini kısıtladıkları, birbirlerini denetim altına almak için baskı yaptıkları bir noktaya geldiğinde tüm alakanızı bozabilir.

Kıskançlık beraberinde saplantılı hisleri getirdiği için alakanız yıpranır. Şayet alakanızı keyifli sürdürmek istiyorsanız kıskançlık hissinizi bir kenara bırakmanız gerekir.

TEPKİ VERMEMEK

İlişkilerde vakit zaman sıkıntılarla karşılaşılabilir. Bu sıkıntılara çok reaksiyon vermek bağına ziyan verir lakin hiç reaksiyon vermiyorsanız da önemli bir sorun var demektir.

Susmak sıkıntıları çözmez, tam bilakis hiçbir ilerleme kaydetmeden tahlilsiz bir formda kapanmasına sebep olur. Bir sorun çözülmeden üzerine yeni bir sorun geldiğinde de en ufak sorun ağır yükler haline gelir. Bu sebeple reaksiyonsuz kalmak yerine problemlerinizi gerçek bir lisanla bağlantı kurarak çözmeniz gerekir.

GEÇMİŞ HUSUSLARA DEĞİNMEK

Her münasebette yaşanan tahminen de en büyük sıkıntılardan biri geçmiş hususları tekrar tekrar gün yüzüne çıkarmak olabilir.

Ne olursa olsun, üzerinden ne kadar vakit geçerse geçsin o hususlar tekrar gündeme gelir. Lakin keyifli ve huzurlu bir ilgi için mevzuların kapanması gerekir. Şayet eşiniz yanlışını kabul edip özür dilediyse ve siz affetmeyi seçtiyseniz tıpkı hususları tekrar gündeme taşımanın hiçbir gereği yoktur. Daima o mevzu etrafında hareket etmek yalnızca ilginize ve size ziyan verir.

HER DAİM İMALARDA BULUNMAK

Duygu, fikir ve isteklerinizi partnerinize direkt söylemek yerine ima ediyorsanız hakikat bir yol izlemiyor olabilirsiniz. Bu biçimde davranarak hem kendinizi söz edememiş hem de eşinizin sizi hakikaten anlamasını engellemiş olursunuz.

Eğer bağlantıda önemli manada sizin için sorun haline gelen mevzular varsa ima etmek yerine partnerinizle direkt bağlantı kurmanız gerekir.

SUÇLAYICI KONUŞMALAR YAPMAK

Partnerinizle yaşadığınız tartışmalarda daima onu suçluyorsanız problemleri çözebilmeniz mümkün olmaz. Sizi rahatsız eden bir durum olduğunda ve bunun değişmesini istediğinizde bahse eşinizi suçlayarak yaklaşmanız sizi istediğiniz sonuçta uzaklaştırır.

Sorunu çözmek için sen lisanı yerine ben lisanını kullanarak sizi üzen ya da kızdıran şeyi eşinize anlatabilirsiniz. Böylece aranızdaki problemleri daha kolay bir halde tahlile kavuşturduğunuzu göreceksiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.