Ataşehir’de yavru köpeği arabayla ezen şoför, yoluna devam etti

Ataşehir’de kimliği meçhul şoför, kullandığı lüks arabayla 4 aylık yavru köpeği ezdi. Şoför durmadan yoluna devam ederken, Hector” isimli setter cinsi av köpeği olay yerinde can verdi. Olay anı güvenlik kamerasına yansıdı. Köpeğin sahibi Eren Yılmaz, “Çok üzgünüm, ciğerim yandı bunun hesabının sorulmasını istiyorum” diye konuştu.

Olay, dün saat 08.00 sıralarında İçerenköy Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran tamirhane sahibi  Eren Yılmaz’ın baktığı 3 yavru setter cinsi köpek işyerinin önünde oyun oynuyordu.

Yılmaz, köpeklerin bakımını yaptığı sırada Hector isimli 4 aylık köpek yoldan geçen öbür bir işyerinin çalışanını görerek yanına koştu.

Çalışan köpeği bir mühlet severken, o sırada yoldan geçen araba geri dönmeye çalışan köpeğe çarptı. Arabanın altında kalan yavru köpek hayatını kaybederken, şoför durmayarak yoluna devam etti.

Köpeğin sahibi ve öteki çalışanlar sürücüyü durdurmak istedi lakin başarılı olamadı. Yılmaz, köpeğini ezen şoförden şikayetçi oldu.

“KÖPEĞİM ÖLDÜ, CİĞERİM YANDI”

Sabah 08.00 üzere işyerine geldiğini belirten Eren Yılmaz, “3 tane setter cinsi köpeğimiz var. Bakımlarını yapıyorduk, altlarını temizliyorduk. Burada çalışan esnafın elemanı geçerken onun yanına kaçmış. O da köpeği sevmiş. Bu sırada lüks bir araba köpeği ezdi, durmadan kaçtı gitti. Yazık bir yanına inip, bir geçmiş olsun, bir veterinere yetiştirelim bu hayvanı. Nasıl yaşatabiliriz, deseydi tekrar şikayetçi olmazdım. Fakat bunları bile demeden kaçtı gitti. Köpeğim öldü, ciğerim yandı. Polise gittim, şikayetçi oldum ve ben bunun hesabının sorulmasını istiyorum” dedi.

“BİBERONLA BESLEYİP BÜYÜTTÜM”

4 aydır köpeklere baktığını söyleyen Yılmaz, “Bunlar şecereli hayvan. Setter cinsi av köpekleri bunlar. Av hobim var. O yüzden kendim yetiştiriyorum. Esasen köpek oteline götürecektim. Geceleri dükkanın içinde, gündüzleri burada bakıyordum. İş yerimin yan tarafında bu türlü çiftliğin içinde besliyorum. Aşıları, karneleri hepsi var. 3 kardeşe bakıyordum. Oburlarının ismi Helen ve Pars. Annelerini çaldılar daha bir haftalıkken. Biz bunları biberonla besleyip, büyütüyordum” diye konuştu

FECİ KAZA KAMERADA

Otomobilin yavru köpeği ezdiği anlar, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda araba yola çıkan köpeğin ezerek yoluna devam ediyor. Olayı gören köpeğin sahibi ve etraftakiler arabası durdurmaya çalıştığı görülüyor. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.