Annesi içerideyken, konutu ateşe veren kuşkulu tutuklandı

Edirne’de, annesi Saliha Birincibubar’ın (60) içinde olduğu meskeni akaryakıt döküp, ateş veren Ünal Deniz (43), tutuklandı. Bedeninde ikinci derece yanıklar olan Birincibubar’ın ise İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara ve Yanık Merkezi’nde tedavisi sürüyor. 

İÇİ AKARYAKIT DOLU BİDONLA GELDİ

Olay, 20 Haziran Pazartesi günü Talatpaşa Mahallesi Jandarma Mehmet Bahçın Sokak’ta meydana geldi. Annesi Saliha Birincibubar ile yaşayan ve ruhsal meseleleri olduğu belirtilen Ünal Deniz, teze nazaran, 2 katlı binanın üst katındaki meskenine içi akaryakıt dolu bidonla geldi.

Annesinin de konutta olduğu sırada tüm eşyalara akaryakıt döküp, ateşe veren Deniz ardından kaçtı. Meskenden alevlerin çıktığını görenler, 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Bölgeye polis, itfaiye ve sıhhat takımları sevk edildi.

VÜCUDUNDA İKİNCİ DERECE YANIKLAR OLUŞTU

Bu sırada zahmetle konutun bahçesine çıkan Saliha Birincibubar, sıhhat ekibinin ilk müdahalesinin akabinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Bedeninde ikinci derece yanıklar meydana gelen Birincibubar, İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yara ve Yanık Merkezi’ne sevk edildi.

“EVİ NEDEN YAKTIN?” SORUSUNA ŞAŞIRTAN YANIT

Polis, olayın akabinde “Evi yaktım, gidin söndürün” diyerek kaçan Ünal Deniz’i yakaladı. Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçirilen Deniz, gazetecilerin, “Evi neden yaktın?” sorusuna, “Hayır, yok o denli bir şey” karşılığını verdi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Ünal Deniz, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.