Ankara’da başladığı hukuk fakültesini 59 yıl sonra Erzincan’da bitirdi

EBYÜ Hukuk Fakültesi, 26. periyot öğrencileri için fakülte yerleşkesinde merasim düzenledi.

Merasimde, 1963’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan lakin birinci sınıfta okulu bırakmak zorunda kalan Erol Kahraman da yer aldı.

Erzincan’da uzun vakit kitapçılık yapan, yıllardır da kitaplara olan ilgisini hiç kaybetmeyen Kahraman, 2013’te üniversiteler için çıkan aftan faydalanarak okul hayatına döndü.

Ankara Hukuk Fakültesi’ndeki kaydını EBYÜ Hukuk Fakültesine getirerek etkin eğitimini devam ettiren Kahraman, 26. periyot mezunlarla birlikte kep takıp mezun oldu.

HUKUK OFİSİ AÇMAYACAK

Eşi ve çocukları ile birlikte merasime katılan Kahmaran, gazetecilere yaptığı açıklamada, diplomasını aldıktan sonra hukuk ofisi açmayı düşünmediğini söyledi.

Eğitim hayatı boyunca yaşadıklarını anlatan Kahraman, “O periyotlar esasen Türkiye’de İstanbul ve Ankara hukuk vardı. Bize verilen bu geniş imkanları, ailemizin katkılarını falan değerlendirmeden maalesef okulu terk ettik. Bitiremeden birinci sınıftan ayrıldım. Ondan sonra aslında ticaret hayatımız başladı. Erzincan’da kitabevi ile ticaret hayatına başladım.” dedi.

Okulu bıraktıktan sonra bir çok affın çıktığını lakin kısa vadeli eğitimin tamamlanması gerektiği için müracaat etmediğini tabir eden Kahraman, son çıkan aftan yararlanarak tekrar eğitim hayatına başladığını söyledi.

İnzivaya çekilmek üzere 2015’te tüm işlerini bıraktığını ve o sırada okul hayıtının başladığını söyleyen Kahraman, şunları kaydetti:

“Ben bu ortada açık öğretim mahallî idarelere devam ediyorum. İkinci sınıftayım, cumartesi pazar imtihanlarımız var. Bakalım inşallah muvaffakiyetle verirsek oradan da mezun olacağım. Aileme karşı da bir vazifesi yaptım. Babam göremedi gerçi lakin içimde kalan bir ukde bunu bitirmek benim için çok büyük bir baht.” dedi.

 “KENDİSİNİN GÖZLERİ DOLDU, BENİM DE GÖZLERİM DOLDU”

EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, muvaffakiyetinden ötürü Kahraman’ı tebrik etti, hayatında muvaffakiyetler diledi.

Kahraman’ın azmine dikkati çeken Levent, “İlimizin değerli insanlarından çocukluğumuzdan beri tanıdığımız Erol Kahraman abimiz hukuk fakültesini bitirdiğini görüyorum. Kendisinin gözleri doldu, benim de gözlerim doldu. Uzun yıllardır tanıyorum ve paha verdiğim bir insan. Kendisinin EBYÜ Hukuk Fakültesini bitirmesi de bizim için de başka bir paha. O denli sanıyorum ki kendisi için de başka bir kıymete sahiptir. Bundan sonraki hayatında muvaffakiyetler diliyorum.” tabirlerini kullandı.

Mezun olan 370 öğrenci, evvel yemin etti akabinde keplerini havaya atıp kolbastı oynadı, halay çekti.

Merasime, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ayhan Döner, öğrenciler ve aileleri katıldı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.