Anbean kaydedildi… Nişantaşı’nda 8 milyon TL’lik kuyumcu soygunu

Ihlamur Yolu Sokak’ta sabah saat 04.00 sıralarında motorlarıyla sokağa gelen hırsızlar kuyumcuya girdi. Daha önceden kuyumcunun kepenk anahtarını kopyaladıkları öğrenilen hırsızlar, kuyumcunun kapısını da levyeyle kırıp içeri girdi.

LÜKS SAAT, GERDANLIK VE YAKLAŞIK 2 KİLO ALTIN…

Kasklı hırsızlar, çok kısa sürede dükkanda bulunan lüks saat, gerdanlık ve yaklaşık 2 kilo altını getirdikleri çuvallara yükledi. Ardından geldikleri motorlara binen hırsızlar kuyumcudan hızlıca uzaklaştı.

Olay yerine kısa süre içerisinde polis ekipleri sevk edildi. Ekipler dükkan sahibi Hakan Esin’i arayarak kendisine haber verdi. Hırsızlar hakkında şikayette bulunan Esin, çalınan mallarının bir an önce bulunup geri getirilmesini istedi.

“KEPENK ANAHTARINI KOPYALAMIŞLAR”

Kuyumcu Hakan Esin, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

  • “Olay sabaha karşı 04.00 sıralarında oldu. Alarmımızın çalmasıyla bizi alarm merkezinden aradılar, ardından polisler aradı. 1 dakika 20 saniye süren bir soygundu. Dört kişi motorlarla geliyor, kafalarında da kask, ellerinde de eldiven var. Kepenk anahtarını daha önce kopyalamışlar. Kepengi normal bir şekilde açıyorlar, camı levyeyle kırdıktan sonra iki kişi ellerinde çuvalla içeri giriyor. O sırada dışarda bulunan ürünleri alıp 1 dakika 40 saniye içerisinde kaçıp gidiyorlar. Polisler hemen geldi, şu an hırsızların yakalanması için mücadele veriyorlar.
  • Yaklaşık 7-8 milyon TL; lüks saatler, pırlanta gerdanlıklar ve yaklaşık 2 kiloya yakın altınımız çalındı. Gerekli şikayetlerde bulunduk, polislerimize bu konuda güvenimiz tam. Yakalanmalarını istiyoruz çünkü çok emek verdiğimiz bir şey. Parayı kolay kazanamıyoruz. Bu şekilde bir olayla karşılaştık, başkalarının da karşılaşmasını istemeyiz. Şebekenin bir an önce yakalanmasını ve ürünlerimizin geri getirilmesini istiyoruz.”

Polis ekipleri hırsızların tespit edilip yakalanması için çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir