Adalet Bakanı Bozdağ: Türkiye’nin en inançlı yaptığı işlerin başında seçim geliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türkiye’nin en inançlı yaptığı işlerin başında seçim geliyor. Farklı farklı insanları terörist ilan ederek, terör örgütü üzere lanse ederek onların üzerine giderek güya Türkiye’de bir haksızlık olacakmış üzere algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kim bir haksızlık yaparsa, karşısında anayasamızı, hukukumuzu, iktidarımızı bulur” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Uşak’taki programı kapsamında valilik ziyaretinin akabinde AKP Vilayet Başkanlığı’nın Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği Genişletilmiş Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantıya Bozdağ’ın yanı sıra AKP Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Belediye Lideri Mehmet Çakın, Vilayet Lideri Fahrettin Tuğrul ile partililer katıldı.

Burada partililere seslenen bakan Bozdağ, “Bugüne kadar karşılaştığımız birçok sorunu bir bir biz aştık, kaç badireyi biz geçtik, birçok imtihanı biz başarılı halde verdik. Bugünkü ekonomik imtihandan da dünyanın karşı karşıya kaldığı ekonomik risklerden de tekrar biz kurtaracağız” dedi.

Bozdağ, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Televizyonlarda, gazetelerde güya milletin oyu kendi cebindeymiş üzere seçim bitmiş de her şeyi elde etmişler üzere afra tafra yapanlara aldanmayın. Her seçim öncesi bu teraneyi biz gördük. 15 seçimde de gördük fakat 15 seçim resmi anketi olan sandık sonuçları bunları daima tekzip etti, daima yalanladı. 2023 sandığı da bunları bir kere daha tekzip edecek ve gerçek olan sonucu ortaya koyacaktır.

* Bu 7’li masanın etrafında olanlara soruyorum, gökteki yıldızı, ayı istediğinizde size vereceğini vaat edenlere soruyorum, nasıl yapacaksınız? Yapıtınız ne, projeniz ne? Var mı? Yok. Bildiri yayınlıyorlar ‘cek-cak, cek-cak’ edebiyatı yapıyorlar. Muhalefet gençlere de saygısızlık yapıyor.

* ‘Z kuşağı’ diyerek bunları, bu jenerasyonu aldatılması en kolay kesim olarak görüyorlar. Z nesli da bu ülkenin 90 yaşındaki büyükleri de orta yaşlıları da bu lafları söyleyenlerden daha akıllıdır, daha öngörülüdür. Z jenerasyonu temel şamarı bunlara sandıkta bir kere daha atacak.”

“TÜRKİYE’NİN EN İNANÇLI YAPTIĞI İŞLERİN BAŞINDA SEÇİM GELİYOR”

Konuşmasında muhalefetin seçim güvenliği tartışması yarattığını belirten Bozdağ, “Türkiye’nin en inançlı yaptığı işlerin başında seçim geliyor. Farklı farklı insanları terörist ilan ederek, terör örgütü üzere lanse ederek onların üzerine giderek güya Türkiye’de bir haksızlık olacakmış üzere algı oluşturmaya çalışıyorlar. Kim bir haksızlık yaparsa, karşısında anayasamızı, hukukumuzu, iktidarımızı bulur. Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı’nı uyarmaya kalkanlar kendi işlerini âlâ yapsınlar. Biz bu milletin evladıyız, bu milletin temsilcisiyiz, bu milletin hükümetinin bir ferdiyiz. Bu milletin hiçbir ferdinin hakkının yenmesine göz yummayız, istek göstermeyiz.” dedi.

Bozdağ, “Muhalefet kendilerinin buyruk eri üzere olacak kukla bir Cumhurbaşkanı adayı arıyor. Türk milleti bunu istemeyecek. Türk milleti, başkanının Atatürk, Adnan Menderes, Özal üzere Recep Tayyip Erdoğan üzere olmasını ister. Kuklaların peşinden aziz milletimiz gitmez. Kuklaları da bu aziz millete, devlete, devletin başı Cumhurbaşkanı olarak seçmez. Bu millet, sandıkta onları tartacak, kendi izzetini, asaletini korumayıp milleti kendilerine oy vermeye mecbur zannedenlere bu millet hiç kimseye mecbur olmadığını sandıkta bir kere daha gösterecektir” diye konuştu. Bakan Bozdağ, daha sonra Uşak Belediyesi ve Adliye Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra kentten ayrıldı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.