6 muhalefet partisi lideri bir arada! İşte tarihi zirveden ilk görüntüler

6 muhalefet partisinin temsilcileri, geçen ekim ayı başından itibaren güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması için bir araya geldi. Partilerin belirlediği heyetlerin yaptığı çalışma yaklaşık 2,5 ay sürdü. Çalışma sonucu ortaya çıkan taslak metin muhalefet partilerinin liderlerine sunuldu.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Parti liderleri güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması kapsamında Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel Tesisleri’nde bir araya geldi. Çalışma yemeği şeklindeki toplantı için tesisin önünde ve çevresinde güvenlik önlemi alındı. Basın mensupları tesisin bahçesinin dışında kendileri için ayrılan bölümde çalıştı.

6 lider bir arada! Muhalefetin tarihi buluşmasından ilk fotoğraf

EV SAHİBİ OLARAK KILIÇDAROĞLU KARŞILADI

Ev sahibi olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplantı saatinden yaklaşık yarım saat önce tesise geldi. Kılıçdaroğlu’na tesise girişte bir koruma aracı eşlik etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra sırayla tesise gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu’nu karşıladı. Karamollaoğlu, saat 19.15’te başlayacağı duyurulan toplantıya 3 dakika gecikmeyle geldi. Tüm liderler koruma ekipleriyle tesise giriş yaptı.

6 lider bir arada! Muhalefetin tarihi buluşmasından ilk fotoğraf

GÖRÜŞME ÖNCESİ İLK GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

Toplantı, basına kapalı olarak gerçekleştiriliyor. Partilerden toplantıya ilişkin ilk görüntüler de paylaşıldı. Kayıtlarda, genel başkanların ayakta fotoğraf verdikleri görülüyor.

6 lider bir arada! Muhalefetin tarihi buluşmasından ilk görüntüler

TOPLANTIDA NELER KONUŞULACAK?

6 muhalefet partisi liderinin yuvarlak masadaki çalışma yemeği saat 19.20’de başladı. Toplantıda güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasının yanında seçim sürecinde ittifak olanakları, seçimin kazanılması halinde parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritası ve cumhurbaşkanı adayını belirlenme yöntemlerinin de ele alınacağı belirtildi. Toplantıda güçlendirilmiş parlamenter sistem metninin kamuoyuna nasıl ve ne zaman açıklanacağı da netleşmiş olacak.

6 lider bir arada! Muhalefetin tarihi buluşmasından ilk görüntüler

6 lider bir arada! Muhalefetin tarihi buluşmasından ilk görüntüler

6 lider bir arada! Muhalefetin tarihi buluşmasından ilk görüntüler

6 liderin buluşmasında kimsenin bilmediği 2023 seçimi detayı! Ülkenin nasıl yönetileceğini konuşmuşlar6 liderin buluşmasında kimsenin bilmediği 2023 seçimi detayı! Ülkenin nasıl yönetileceğini konuşmuşlar Kılıçdaroğlu'ndan tarihi zirve sonrası gece yarısı paylaşımı: Yeni sistem konusunda nihai istişaremizi gerçekleştirdikKılıçdaroğlu’ndan tarihi zirve sonrası gece yarısı paylaşımı: Yeni sistem konusunda nihai istişaremizi gerçekleştirdik Hasip Kaplan'dan 6 muhalefet liderinin bir araya geldiği toplantıya tepki: Kürt düşmanı ittifakHasip Kaplan’dan 6 muhalefet liderinin bir araya geldiği toplantıya tepki: Kürt düşmanı ittifak 6 muhalefet liderinin bir araya gelmesi Ekrem İmamoğlu'nu mest etti! Peş peşe 3 mesaj yazdı6 muhalefet liderinin bir araya gelmesi Ekrem İmamoğlu’nu mest etti! Peş peşe 3 mesaj yazdı Son Dakika! 6 muhalefet liderinin tarihi toplantısından ortak açıklama: Yeni sistemle ilgili mutabakat metnini 28 Şubat 2022'de paylaşacağızSon Dakika! 6 muhalefet liderinin tarihi toplantısından ortak açıklama: Yeni sistemle ilgili mutabakat metnini 28 Şubat 2022’de paylaşacağız 6 muhalefet lideri buluştu, partilerden peş peşe yorumlar geldi: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak6 muhalefet lideri buluştu, partilerden peş peşe yorumlar geldi: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak Akıllardaki tek soru yanıt buldu! 6 muhalefet partisi lideri oturma krizini yuvarlak masa ile çözdüAkıllardaki tek soru yanıt buldu! 6 muhalefet partisi lideri oturma krizini yuvarlak masa ile çözdü HDP'den 6 muhalefet liderinin bir araya gelmesine ilk yorumHDP’den 6 muhalefet liderinin bir araya gelmesine ilk yorum 6 muhalefet partisi lideri bir arada! İşte tarihi zirveden ilk görüntüler

Demirören Haber Ajansı / Gizem Karadağ – Politika

Cumhuriyet Halk Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti, Muhalefet, Politika, HaberlerRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.